Adaptační kurz 1A

Adaptační kurz 1A

Když si pro nás v pátek 10. září 2015 přijel autobus, který nás měl dopravit do Rokytnice, prožívali jsme směsici pocitů - nervozitu, zvědavost, nadšení a vzrušení. Čekal nás totiž adaptační kurz.

Cesta proběhla bez problémů a my asi po dvou hodinách zastavili na parkovišti asi 1,5 km od chaty, do níž jsme se vypravili pěšky s krosnami na zádech. Po zdolání kopce jsme konečně dorazili do cíle.

První večer jsme si zahráli seznamovací hry a vyšlápli si prvních pár kopců. A když jsme schopni si co nejrychleji spojit tváře se jmény spolužáků, mohli jsme se vrhnout na ukázky ideálního rande v podání našich párů. Za týmy „Tvoje máma“ Áda a Martin, „Niggas“ Kristýna a Felix, „Akatsuky“ Marek a Kuba a „Mario“ Marie a Vojta.

Druhý den dopoledne jsme vyrazili do Rokytnice. A abychom těch kopců neměli málo, odpoledne jsme vyrazili na výšlap na Dvoračky, kde kromě krásného výhledu byla k vidění do zelenobílé barvy laděná svatba. Večer jsme se vrhli na další várku zajímavých her a v noci strašidelnou noční hru.

Třetí den jsme nadšeně vyrazili do lanového centra kousek pod chatou. Odpolední hodiny jsme trávili na louce za chatou, kde jsme opět hráli hry, a to jak na přemýšlení, tak na pohyb. Jednoznačně nejlepší byl náš prvotřídní debatní kroužek!

Čtvrtý den byl konečný, tedy čistě úklidový. A tak jsme po náročném uklízení, zametání a vytírání vyrazili na autobus směr Nymburk.

Celý víkend jsme si moc užili, a jsme rádi, že jsme měli instruktory Martina Turka a Domču Tanglovou, kteří nám připravili báječný program na téma „Kdo přežije“. Stejně tak se nám moc líbil náš profesorský doprovod v podání třídní paní profesorky Vladimíry Kolbabové a paní profesorky Marie Stojarové.

Autorka: Michaela Hankeová

Zobrazeno: 7457x

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.