Adaptační kurz primy B

Adaptační kurz primy B

Třetí zářijový týden strávili žáci primy B na adaptačním kurzu v Rokytnici nad Jizerou.

Autobus nás dovezl na parkoviště v Rokytnici, a pak jsme museli šlapat pěšky do kopce a vynést si na chatu své věci. Ubytovali jsme se a po obědě jsme vyráběli pavučiny z bavlnek. Odpoledne nás čekala ještě procházka k Huťskému vodopádu a večer seznamovací a společenské hry, které si připravily starší studentky ze septimy Kristýna a Bětka.

V úterý dopoledne jsme měli hudební a výtvarnou výchovu a odpoledne jsme jeli na výlet do Pasek nad Jizerou. V místním muzeu nám průvodkyně ukázala, jak se pracovalo na tkalcovském stavu nebo jak se navlékaly korálky. Zpátky do Rokytnice jsme šli pěšky. Naštěstí nám tento den docela přálo počasí, ale večer nás pořádně bolely nohy.

Další den jsme po dopolední výuce a obědě vyrazili na výlet do Harrachova. Prohlédli jsme si sklárnu. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyrábí sklenice. Po prohlídce jsme si mohli koupit nějaký suvenýr. Protože celé odpoledne pršelo, zpátky jsme jeli autobusem. Po večeři jsme ve společenské místnosti jako každý večer hráli různé hry.

A pak byl najednou čtvrtek. Dopoledne opět výtvarná a hudební výchova a po obědě jsme navštívili muzeum Starý kravín ve Františkově, ve kterém měli staré hračky, nádobí, obrazy, hasičské vozy a spoustu dalších věcí. Poslední večer patřil diskotéce.

V pátek nás čekalo balení a velký úklid celé chaty.

Na adaptačním kurzu jsme se rozhodně nenudili a měli jsme možnost lépe se navzájem poznat.  Jen to počasí mohlo být lepší.

žáci primy B

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství. 

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.