Adaptační kurz primy B

Adaptační kurz primy B

Třetí zářijový týden strávili žáci primy B na adaptačním kurzu v Rokytnici nad Jizerou.

Autobus nás dovezl na parkoviště v Rokytnici, a pak jsme museli šlapat pěšky do kopce a vynést si na chatu své věci. Ubytovali jsme se a po obědě jsme vyráběli pavučiny z bavlnek. Odpoledne nás čekala ještě procházka k Huťskému vodopádu a večer seznamovací a společenské hry, které si připravily starší studentky ze septimy Kristýna a Bětka.

V úterý dopoledne jsme měli hudební a výtvarnou výchovu a odpoledne jsme jeli na výlet do Pasek nad Jizerou. V místním muzeu nám průvodkyně ukázala, jak se pracovalo na tkalcovském stavu nebo jak se navlékaly korálky. Zpátky do Rokytnice jsme šli pěšky. Naštěstí nám tento den docela přálo počasí, ale večer nás pořádně bolely nohy.

Další den jsme po dopolední výuce a obědě vyrazili na výlet do Harrachova. Prohlédli jsme si sklárnu. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyrábí sklenice. Po prohlídce jsme si mohli koupit nějaký suvenýr. Protože celé odpoledne pršelo, zpátky jsme jeli autobusem. Po večeři jsme ve společenské místnosti jako každý večer hráli různé hry.

A pak byl najednou čtvrtek. Dopoledne opět výtvarná a hudební výchova a po obědě jsme navštívili muzeum Starý kravín ve Františkově, ve kterém měli staré hračky, nádobí, obrazy, hasičské vozy a spoustu dalších věcí. Poslední večer patřil diskotéce.

V pátek nás čekalo balení a velký úklid celé chaty.

Na adaptačním kurzu jsme se rozhodně nenudili a měli jsme možnost lépe se navzájem poznat.  Jen to počasí mohlo být lepší.

žáci primy B

Aktuální informace

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.