A ještě jednou o adaptačním kurzu

A ještě jednou o adaptačním kurzu

   Tentokrát o adaptačním kurzu 1PA. V Rokytnici nad Jizerou jsme vystřídali spolužáky z 1PB, jejich lektory a učitele. V úterý 12. 9. 2017 kolem 14. hodiny nás vyhlíželi na jednom z rokytnických parkovišť. Jakoby očekávali, že jim přivezeme z nymburské roviny slunečné počasí, které na horách postrádali. Ale my jsme jim přivezli jenom deštivou předpověď pro celou republiku.

   Déšť nás provázel po celou dobu pobytu v Rokytnici, mnozí si proto stýskali, ale našli se i takoví, kterým se chůze v dešti líbila. A přestože jsme kolikrát promokli, na školní chatě vládla pohoda, stačilo převléknout se do suchého a zase bylo dobře. Pravda, ne úplně všem, několik z nás muselo zabojovat se zvýšenou teplotou nebo i s nemocí, ale pro ty si rychle přijeli jejich rodiče.

   Takže kurz probíhal podle plánu, viděli jsme Huťský vodopád či navštívili regionální muzeum ve Vysokém nad Jizerou. Tam všechny uchvátil především velký pohyblivý betlém. V harrachovské sklárně nám zase předvedli, jak se vyrábí sklo. Nějaké skleněné výrobky jsme si i koupili a přivezli je domů, většinou jsme jimi potom obdarovali maminku nebo tatínka. Den před odjezdem se někteří vydali do muzea ve Františkově, tam na nás čekalo setkání s velmi milým panem průvodcem. Pověděl nám hodně zajímavého o tom, jak se v kraji dříve žilo. Třeba jaké jednoduché zemědělské náčiní, to jsme měli možnost si v muzeu i prohlédnout, muselo lidem tehdy postačit.  Na památku nám pan průvodce z „kraje skla a skleněných korálků“ navlékl dle našich přání náramky a korále, no to bylo od něj moc pěkné!

   Ale abyste si nemysleli, že jsme jenom putovali po muzeích a přírodou. Taky jsme se učili, pro většinu z nás to byly nové věci. Třeba jsme dělali velké pavučiny z vlny, krásně jsme jimi na pár dní rozsvítili les nedaleko školní chaty. Zpívali jsme s klavírem, povídali si o tom, jak si šetřit hlasivky, a ukazovali si, jak vlastně správně zpívat. Legrační byla soutěž  na téma Česká hudba. U toho jsme broukali, předváděli pantomimu a kreslili.

   Také volné chvíle byly veselé. Především díky starším spolužačkám Bětce a Terce, připravovaly pro nás seznamovací a jiné hry, no super!

  A paní kuchařky? Ty vařily tak dobře, že jsme si připadali jako doma nebo třeba u babičky.

  Co říct závěrem? Bylo to zkrátka prima, máme spoustu zážitků a už se teď mnohem lépe známe. Kurz zůstane hezkou vzpomínkou a na nás čeká skoro celý školní rok. Tak jen doufáme, že bude tak pěkný a pestrý jako těch pět dní v Rokytnici!

 

Za třídu 1PA a zúčastněné pedagogy

 

Květa Málková

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

škpt. Jindřich Šilhánek

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.