Adaptační kurz 1PB

Adaptační kurz 1PB

Prima B letos předběhla primu A a vydala se na adaptační kurz (11. 9 - 15. 9) do Rokytnice jako první. Na programu byly každodenní túry či exkurze, výuka HV a VV a večerní program plný seznamovacích a jiných her...toť pár slov na úvod a teď už si přečtěte dojmy našich studentů a prohlédněte si fotky!

 

 

" V úterý jsme byli na celodenním výletě u pramene Labe. Moje nohy nebyly dvakrát šťastné, ale hlava si odpočinula. Výhled byl krásný a počasí úžasné. Také jsme navštívili Muzeum zapadlých vlastenců a Harrachovské sklárny. Dnes je již pátek a po obědě odjíždíme, ale já se budu těšit na další setkání s Krkonošským krajem a dalsí zážitky se spolužáky. Vzpomínky tu ve zdech zůstanou...Vím, vynechala jsem první den. Jen jsme vybalovali a seznamovali se a byli jsme na Dvoračkách. Tak to asi stačí, ne? Takže doufám, že si to tu 1PA užije a budou mít taky nové zážitky."

- Bára Havlasová

 

"Náš adapťák začal velmi příjemným uvítáním. Nejdřív jsme se 2 hodiny nudili v autobuse a pak jsme táhli krosny větší a těžší než jsme my do konce k chatě. Když už jsme se konečně ubytovali, chtěla jsem si dát telefon na nabíječku a on mi zapadl za skříň a nešel vytáhnout. Tenhle zážitek hodnotím pozitivně - adapťák jsem si mnohem víc užila...Pokoje jsou hezké, líbí se mi. Po cestě mi vyhládlo, ale když jsem se podívala na těch asi 240 metrů do kopce, které vedou k jídelně, hlad už jsem neměla...Výlety jsou super! Pomohly nám se víc poznat a spolu s hrama, který jsme hráli...no prostě skvělý. Vaří tam dobře a na snídani je velký výběr.....Mně osobně se adapťák líbil a kdybych mohla, pojedu na něj zase."

- Kristýna Peroutková

A pár veršů na závěr ....
 
"Jen těžko najdeš slova jak o tom vyprávět,
vzpomínka tíží mysl a chce se domů zpět.
 
Tam za horama vdáli, kde tahle zatracená je zem,
tam zdávaly se nám sny vonící domovem.
 
Papírové loďky prohání vítr z hor,
a s nimi naše příčetnost vyplouvá za obzor."

- Dominik Šíma

Zobrazeno: 1595x

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.