Adaptační kurz 1PB

Adaptační kurz 1PB

Prima B letos předběhla primu A a vydala se na adaptační kurz (11. 9 - 15. 9) do Rokytnice jako první. Na programu byly každodenní túry či exkurze, výuka HV a VV a večerní program plný seznamovacích a jiných her...toť pár slov na úvod a teď už si přečtěte dojmy našich studentů a prohlédněte si fotky!

 

 

" V úterý jsme byli na celodenním výletě u pramene Labe. Moje nohy nebyly dvakrát šťastné, ale hlava si odpočinula. Výhled byl krásný a počasí úžasné. Také jsme navštívili Muzeum zapadlých vlastenců a Harrachovské sklárny. Dnes je již pátek a po obědě odjíždíme, ale já se budu těšit na další setkání s Krkonošským krajem a dalsí zážitky se spolužáky. Vzpomínky tu ve zdech zůstanou...Vím, vynechala jsem první den. Jen jsme vybalovali a seznamovali se a byli jsme na Dvoračkách. Tak to asi stačí, ne? Takže doufám, že si to tu 1PA užije a budou mít taky nové zážitky."

- Bára Havlasová

 

"Náš adapťák začal velmi příjemným uvítáním. Nejdřív jsme se 2 hodiny nudili v autobuse a pak jsme táhli krosny větší a těžší než jsme my do konce k chatě. Když už jsme se konečně ubytovali, chtěla jsem si dát telefon na nabíječku a on mi zapadl za skříň a nešel vytáhnout. Tenhle zážitek hodnotím pozitivně - adapťák jsem si mnohem víc užila...Pokoje jsou hezké, líbí se mi. Po cestě mi vyhládlo, ale když jsem se podívala na těch asi 240 metrů do kopce, které vedou k jídelně, hlad už jsem neměla...Výlety jsou super! Pomohly nám se víc poznat a spolu s hrama, který jsme hráli...no prostě skvělý. Vaří tam dobře a na snídani je velký výběr.....Mně osobně se adapťák líbil a kdybych mohla, pojedu na něj zase."

- Kristýna Peroutková

A pár veršů na závěr ....
 
"Jen těžko najdeš slova jak o tom vyprávět,
vzpomínka tíží mysl a chce se domů zpět.
 
Tam za horama vdáli, kde tahle zatracená je zem,
tam zdávaly se nám sny vonící domovem.
 
Papírové loďky prohání vítr z hor,
a s nimi naše příčetnost vyplouvá za obzor."

- Dominik Šíma

Zobrazeno: 320x

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Atentát v Soluni

29. duben 1903

Bulharští atentátníci zničili bombovou náloží soluňskou filiálku Otomanské banky. 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.