Adaptační kurz třídy 1A

Adaptační kurz třídy 1A

Jak už to bývá na Gymnáziu v Nymburce zvykem, tak i naše třída 1A pod vedením profesorek Stojarové a Oupické v pátek 14. září vyrazila na adaptační kurz do Rokytnice nad Jizerou.

Po příjezdu do Rokytnice nás všechny vyděsil kopec vedoucí k chatě, který jsme měli zdolat s plně naloženou krosnou na zádech. Ale zvládli jsme to! Ani jsme neměli čas si vydechnout a už nás čekala vycházka na Huťský vodopád. V sobotu jsme si prohlédli Rokytnici a vyzkoušeli si svou odvahu a obratnost v lanovém centru. V neděli nás čekal celodenní výlet do Harrachova, odkud jsme jeli lanovkou na „Čerťák“. Po večerech jsme hráli nejrůznější hry, některé jen pro zábavu, jiné sloužily k tomu, abychom se lépe poznali a dozvěděli se více o svých nových spolužácích.

Na adaptačním kurzu se nám moc líbilo. A myslím, že se z nás stala dobrá parta. Bylo hodně legrace a nikdo se ani chvilku nenudil. I když nás po příjezdu domů bolely nohy a byli jsme unavení, určitě se těšíme na další příležitost k návštěvě chaty v Rokytnici.

Anna Antošová, 1A

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.