Ekokurz 4KA - Krásensko

Ekokurz 4KA - Krásensko

V pondělí 29.5. začal 2. ekokurz tohoto roku, tentokrát pro 4KA.

Po dlouhé cestě vlakem a autobusem do Krásenska se studenti pustili do plnění náročných úkolů ze světa biologie. Na programu bylo lovení bezobratlých živočichů v rybníčku, průzkum jeskyní, nebo orientační běh. Celým pobytem studenty také provázela hra Evoluce, ve které týmy soutěžily o to, kolik živočichů, které vytvořily, přežije.

Na závěr týdne si studenti mohli zvolit libovolné téma pro bádání, například "kolik stromů je napadeno parazity", nebo "jaké je zastoupení různých druhů živočichů v rybníku", a v terénu se snažili na tyto otázky nalézt odpověď.
Poslední den bylo opékání špekáčků a fotbálek, který si zúčastnění pěkně užili.
Tímto bych chtěla poděkovat Petru Horákovi, vedoucímu z Rychty Lipka Krásensko, který nám celotýdenní pestrý program připravil.

Odkaz na fotky:https://goo.gl/photos/TBKQhbQFbFrzN5e87

Aktuální informace

09.03.2026

pondělí 23. 3. od 17:00 hod:

  • 4A - uč. 7 - přízemí
  • 8OA - uč. 22 - přízemí
  • 8OB - č. 6 - přízemí
16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

P. Angelik František Fišer, OP

P. Angelik František Fišer, OP (4. 2. 1926-1. 2. 1983), teolog, historik, překladatel Bible, tramp s přezdívkou Rancher a zakladatel RANCHE 7D na úpatí Jedlové v Lužických horách, absolvoval v roce 1948.

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

16.02.2026

Šťastni zpět na kurzu

Po nepříjemné epidemii střevní chřipky jsme se rozjaření z příležitosti pro nové nezapomenutelné zážitky vrátili zpátky do Rokytnice. Zmíněná nákaza se bohužel projevila i na dvou předešlých kurzech, z nichž byl jeden dokonce zrušen. Tak jsme se napjatě obávali stejného rozsudku, ale nám se poštěstilo!

Nikdo z nás se na lyžák nemohl dočkat, neboť máme s krkonošskými horami spjato nespočet jak přátelských, tak sportovních vzpomínek. Nejsme jedinou třídou, pro kterou představoval rok bez tohoto kurzu málem hotová muka.

celý článek
18.02.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce představuje nové propagační video, které vzniklo jako unikátní studentský projekt. Zapomeňte na strojené záběry - toto je autentická prohlídka školy, kterou pro vás připravili ti, kteří ji znají nejlépe - naši studenti.

celý článek
08.03.2026

Po úspěšných předchozích ročnících vzájemných studentských výměn pokračuje spolupráce s naší partnerskou školou Lycée Henri Vincenot z burgundského Louhans i letos. V týdnu od 1. do 6. března naše gymnázium hostilo skupinu 20 francouzských studentů a 2 jejich učitele.

celý článek