Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

Pondělní program byl zasvěcen mimo úvodní rozpravu i návštěvě Sběrného dvora v Nymburce a následně i první ochutnávce vědy, ve formě fytocenologických výzkumů na Ostrově.

Úterní exkurze nás vedla do ZOO ve Chlebích. Komentované prohlídky, kontakt se zvířaty a postřehy průvodců i ošetřovatelů, byly velice zajímavé a cenné.

Středeční program nám obohatili kolegové ze Záchranné stanice a Ekocentra Huslík v Poděbradech.  Hravou formou jsme si vyzkoušeli výrobu čerstvého sýra a v druhé části se také seznámili se systémem a pravidly záchrany poraněných živočichů.

Pravé botanické bádání se odehrálo během čtvrteční exkurze na Loučeň. Málo známé lokality slatinišť, dali možnost pochopit studentům, problematiku rovnováhy biotopů a poznat nové, chráněné druhy rostlin.

Páteční setkání bylo pomyslnou tečkou za celým týdnem. V první části programu studenti psali vědomostní test z problematiky ekologie a v dalších hodinách pak dokončovali i prezentovali před ostatními, své závěry badatelských aktivit.

Nové a netradiční pojetí exkurzu studentů BiS, situované na Nymburk a okolí, přineslo řadu pozitiv! Byť bylo náročné na vlastní organizaci, vše se, vydařilo na výbornou!

Velké poděkování náleží kolegovi Barančíkovi, za komplexní přípravu kurzu i všem studentům za projevenou aktivitu a pozitivní energii!

Michal Hrstka

 

Fotogalerie Po+Út

Fotogalerie St+Čt+Pá

 

Aktuální informace

18.11.2019

Beseda s významnou absolventkou školy, se uskuteční ve středu 11. prosince 2019 od 18 hodinPodrobnosti

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 9 %
Vcelku dobré 22 %
Nic moc... 16 %
Hrůza! 53 %
Celkový počet hlasů: 308
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

30.10.2019

Listopadová beseda s prof. PhDr. Karlem Rýdlem, CSc., významným absolventem naší školy, děkanem FF Univerzity Pardubice, se koná v učebně č. 2 v přízemí školy ve středu 6. listopadu 2019 od 17 hodin. Setkání je otevřené všem absolventům, učitelům, studentům i dalším zájemcům.

celý článek
23.10.2019

23. října 2019 se žáci kvart a vyššího gymnázia zúčastnili v nymburském kině programu KINOPŘÍBĚHY – ČTYŘI PŘÍBĚHY REVOLUCE. Studenti měli možnost seznámit se prostřednictvím videoukázek z portálu Paměť národa se vzpomínkami čtyř pamětníků a tím, jak prožívali a vnímali sametovou revoluci. Mezi ně patřili jak zástupce tehdejší komunistické strany, příslušník Státní bezpečnosti, tak organizátoři i účastníci studentské demonstrace konané 17. listopadu 1989.

celý článek
09.11.2019

Jak už se tak většinou stává, za zásluhy býváte odměněni, tak i naši úspěšní účastníci stříbrné úrovně DofE se dočkali svého ocenění a předávání medailí. Ceremonie se konala ve středu 6. listopadu od 14:00 ve Vlasteneckém sále známého pražského Karolina.

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.