Francouzský jazykový kurz v Rokytnici

Francouzský jazykový kurz v Rokytnici

Na konci června se na chatě RSG Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou uskutečnil intenzivní jazykový kurz pro studenty francouzštiny Evropské jazykové sekce na naší škole. V letošním roce vyrazila na kurz Sekunda A.

Cílem a smyslem pobytu je intenzivní používání francouzštiny v reálných situacích a v každodenní komunikaci. Celý pobyt byl veden v symbolickém rámci – Nový svět (kolonizace Ameriky) a podle reakcí studentů se vydařil. Více informací najdete v článku od Kristýny Havlinové.

Dne 24. června jsme vyrazili na francouzský kurz směr Rokytnice nad Jizerou. Po dvou hodinách pak dorazili na místo. Zavazadla nám naštěstí byla vyvezena, takže jsme je nemuseli táhnout do kopce k chatě.

Pátek byl ve znamení rozřazování a vymýšlení, vznikly 4 skupiny agresivní indiáni - L´osmangeurs, sympatičtí indiáni - Les apaches, nesympatičtí kolonizátoři Los Nachos a sympatičtí kolonizátoři Pár Pařmenů, vyzkoušeli jsme si napsat testy DELF úroveň A2, dále jsme si vymysleli své postavy, jejich záliby, rodinné vztahy a další detaily. Den jsme zakončili sledováním filmu Didier.

V sobotu dopoledne jsme vyslechli zajímavou prezentaci o rolích v indiánských kmenech a poté i o rolích ve skupinách kolonizátorů. Odpoledne jsme z námi vyrobeného slaného těsta vytvořili své  postavy, zapracovala fantasie a vznikly rozmanité druhy figurek. Poté jsme zhlédli Disneyho film Pocahontas.

V neděli jsme se pro změnu dozvěděli o indiánských obydlích a odpoledne jsme některá obydlí stvořili, když jsme vytvářeli naše vesnice ze všech rozličných materiálů. Poté jsme již s upečenými figurkami a vesnicí secvičili divadlo, které jsme večer předvedli ostatním skupinám. Den jsme opět zakončili filmem tentokrát filmem L´Ours (medvědi).

V pondělí se dostalo i na aktivity venku. Dopoledne jsme sháněli věci podle abecedy např. A-Arbre (strom). Odpolední program byl velice zajímavý, ale i náročný vytvářeli jsme náš vlastní fotoromán tj.nafotili jsme se v určitých situacích podle předem vymyšleného scénáře a poté na počítači přidali bubliny s textem. Pondělní večer byl v naší režii - film, hry, ping pong a další aktivity. Úterý byl pak den návratu domů. Dopoledne jsme ještě dovedli k dokonalosti naše portfolia, uklidili chatu a ve dvě hodiny vyrazili směr Nymburk.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.