Francouzský jazykový kurz v Rokytnici

Francouzský jazykový kurz v Rokytnici

Na konci června se na chatě RSG Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou uskutečnil intenzivní jazykový kurz pro studenty francouzštiny Evropské jazykové sekce na naší škole. V letošním roce vyrazila na kurz Sekunda A.

Cílem a smyslem pobytu je intenzivní používání francouzštiny v reálných situacích a v každodenní komunikaci. Celý pobyt byl veden v symbolickém rámci – Nový svět (kolonizace Ameriky) a podle reakcí studentů se vydařil. Více informací najdete v článku od Kristýny Havlinové.

Dne 24. června jsme vyrazili na francouzský kurz směr Rokytnice nad Jizerou. Po dvou hodinách pak dorazili na místo. Zavazadla nám naštěstí byla vyvezena, takže jsme je nemuseli táhnout do kopce k chatě.

Pátek byl ve znamení rozřazování a vymýšlení, vznikly 4 skupiny agresivní indiáni - L´osmangeurs, sympatičtí indiáni - Les apaches, nesympatičtí kolonizátoři Los Nachos a sympatičtí kolonizátoři Pár Pařmenů, vyzkoušeli jsme si napsat testy DELF úroveň A2, dále jsme si vymysleli své postavy, jejich záliby, rodinné vztahy a další detaily. Den jsme zakončili sledováním filmu Didier.

V sobotu dopoledne jsme vyslechli zajímavou prezentaci o rolích v indiánských kmenech a poté i o rolích ve skupinách kolonizátorů. Odpoledne jsme z námi vyrobeného slaného těsta vytvořili své  postavy, zapracovala fantasie a vznikly rozmanité druhy figurek. Poté jsme zhlédli Disneyho film Pocahontas.

V neděli jsme se pro změnu dozvěděli o indiánských obydlích a odpoledne jsme některá obydlí stvořili, když jsme vytvářeli naše vesnice ze všech rozličných materiálů. Poté jsme již s upečenými figurkami a vesnicí secvičili divadlo, které jsme večer předvedli ostatním skupinám. Den jsme opět zakončili filmem tentokrát filmem L´Ours (medvědi).

V pondělí se dostalo i na aktivity venku. Dopoledne jsme sháněli věci podle abecedy např. A-Arbre (strom). Odpolední program byl velice zajímavý, ale i náročný vytvářeli jsme náš vlastní fotoromán tj.nafotili jsme se v určitých situacích podle předem vymyšleného scénáře a poté na počítači přidali bubliny s textem. Pondělní večer byl v naší režii - film, hry, ping pong a další aktivity. Úterý byl pak den návratu domů. Dopoledne jsme ještě dovedli k dokonalosti naše portfolia, uklidili chatu a ve dvě hodiny vyrazili směr Nymburk.

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.