Geokurz 2A (červen 2018)

Geokurz 2A (červen 2018)

V červnu se svého geokurzu dočkala i 2A, jejíž celotřídní účast v klasickém podzimním termínu byla ze závažného důvodu v té době vyloučena. S ohledem na vynikající počasí a také další příznivé okolnosti lze ale soudit, že odklad až na konec školního roku se vlastně vyplatil.

V pondělí 18. června v 8 hodin ráno jsme se vydali směr Rokytnice nad Jizerou. Cestou jsme se zastavili v Bozkovských jeskyních a bývalém břidlicovém lomu poblíž Jílového u Držkova. Nejvíc záživné bylo půlkilometrové couvání autobusu do kopce po úzké silnici, když pan řidič zajel, kam podle značek neměl. Když jsme se po pětihodinové jízdě konečně dostali na chatu, tak už se nikomu nikam nechtělo. Večer jsme stihli odprezentovat nějaké ty prezentace na minerály a pak už jsme měli (studijní) volno.
V úterý nás čekal budíček brzy ráno a odjezd linkovým autobusem z Horního náměstí až do Harrachova, kde jsme navštívili Hornické muzeum spolu s doly pod ním a prošli se kolem Mumlavy a Mumlavského vodopádu. Cestu zpátky jsme si tudíž museli vyšlápnout sami. Po návratu nás čekal oběd a poté odprezentování zbylých prezentací, které utíkaly rychleji než předchozí, takže jsme měli více volného času. Po večeři jsme měli úplně volný večer, který jsme trávili podle sebe, a někteří se rozhodli pro kolektivní hry.
Ve středu jsme si mohli naopak přispat a hned po snídani jsme vyrazili na celodenní výlet, kdy motivací bylo občerstvení na zpáteční cestě na Dvoračkách. Prošli jsme se po lavinových svazích v Kotelních jámách, za něž můžou dva horské ledovce z doby ledové. Vystoupali jsme na Zlaté návrší a dobyli Harrachovy kameny, odkud jsme měli nádherný rozhled nejen na naši dopolední cestu v jámách, ale i na pěkný kousek naší krásné vlasti. Kuchyně na Dvoračkách je široko daleko vyhlášená, takže jsme po degustaci některých jejich produktů krásně s hladem vydrželi až do večeře, kterou nám připravil zase náš zkušený kuchař pan Palma. Po celodenním výletu ale začali být někteří nervózní, protože nás následující den čekalo psaní testů a poznávačka.
Ve čtvrtek jsme byli dopoledne zasvěceni do geocachingu a o poledním klidu vyladili formu na poznávačku vzorků minerálů a hornin. Ve tři hodiny jsme napsali testy ve společenské místnosti a na kantorské cimře zaznamenali názvy všeho, co jsme poznali. Všichni byli rádi, že už to konečně mají za sebou. Večer jsme mohli své úspěchy oslavit různými aktivitami.
V pátek ráno jsme si zabalili své věci a vzorně uklidili chatu. Za mírného deštíku jsme vyrazili k parkovišti a pak už klimatizovaným busem směr Nymburk.

Geokurz jsme si užili a společně strávený čas mimo školu byl v tuto dobu jednoznačně příjemnější. Počasí bylo na túry akorát - dvacet stupňů a oblačnost, tedy žádné pařáky. Zkazilo se až ve čtvrtek odpoledne, kdy nám ale déšť ani trochu nevadil, jen podtrhl a dokreslil pochmurnou atmosféru při testu a poznávačce. Po celý kurz nedošlo k žádnému porušení pravidel, alkoholtester vždy signalizoval nulu. Svou reputaci si druháci napravili nade vší pochybnost. Už se těšíme na lyžařský zájezd v zimě. Vedoucím kurzu za pedagogy byl náš třídní prof. Miroslav Soukup, jako lektor mu sekundoval pan prof. Tomáš Barančík. Fotografovali především pan Barančík a také Adam Fišer.

S. Němcová & D. Pěnkavová (2A), poněkud doplnil Sk (2A)

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.