Geokurz 6XA s dotekem paní zimy

Geokurz 6XA s dotekem paní zimy

Geologický kurz 6XA proběhl kalendářně na konci září, ale průběhem počasí,  jsme se ocitli spíše na začátku listopadu. Svatého Václava tu „nahradil“ Martin na bílém koni.

Ale ani tato skutečnost nám nebránila užít si týden v Rokytnici na plno a splnit dle plánů i všechny exkurze.

V pondělí jsme cestou na hory navštívili Bozkovské dolomitové jeskyně a obdivovali jejich krásu. V odpoledním programu se studenti seznamovali s GPS navigacemi a geocachingem.

Úterní výlet do Harrachova měl dva cíle – Mumlavské vodopády a Hornické muzeum.  U řeky Mumlavy bylo k vidění působení vody a  evorze globálně na podloží a v muzeu nás čekala 1km dlouhá exkurze do štoly, kde do roku 1992 probíhala těžba barytu a fluoritu. Cestu zpáteční jsme zvládli po svých a za slunečného počasí.

Středeční výprava na hřebeny Krkonoš vedla přes Dvoračky, Kotel, Horní Mísečky, Zlaté návrší, Labskou boudu, pramen Labe, Růženčinu zahrádku zpět na Dvoračky a domů. Slunečné počasí, krásné výhledy a stopy po prvním, vydatnějším sněžení, dodalo výjimečnost celé naší výpravy.

Čtvrteční dopoledne je již ve znamení klasické školy. Píšeme testy, děláme „poznávačku“ z minerálů a hornin. Čeká nás také úklid chaty, balení a odpoledne odjezd do Nymburka.

Byl to velice intenzivní a díky doteku paní zimy i netradiční, podzimní geokurz!

Díky všem účastníkům, paní prof. Netopilíkové, panu kuchaři i Krakonošovi, za pohodový průběh!

Michal Hrstka

Fotogalerie I.

Fotogalerie II.

 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.