Geokurz 6XB je zdárně ukončen!

Geokurz 6XB je zdárně ukončen!

V týdnu od 7. 10. – 11. 10. se třída 6XB účastnila geologického kurzu na naší chatě v Rokytnici. Při cestě do Rokytnice byly naší první zastávkou Bozkovské jeskyně. Zde jsme s průvodcem prošli systém chodeb a viděli krápníkové útvary. Mohli jsme např. vidět Ježibabu, Lucifera, Rumcajsovo lože nebo Pirátskou loď. Někteří z nás krápníky i ochutnali. Další aktivita byla již na chatě a tou bylo hledání kešek. Zbytek dne se nesl v odpočinkovém duchu.

V úterý nás čekal výlet do hornického muzea v Harrachově. Náplní bylo zpracování pracovních listů a návštěva dolu, kde se dříve těžil baryt, fluorit a galenit. Náš výlet dále pokračoval návštěvou Mumlavského vodopádu a z důvodu nepřízni počasí jsme zpáteční cestu absolvovali autobusem. Večer jsme věnovali prezentacím.

Středa se nesla v duchu výšlapů. Pro některé byl cíl na Dvoračkách a pro některé vytrvalce pramen Labe. Večer jsme měli první možnost otestovat naše znalosti poznávačkou minerálů a hornin.

Čtvrteční dopoledne jsme strávili studováním na závěrečný test, který shrnoval znalosti z celého kurzu. Kvůli vytrvalým dešťům bylo odpoledne věnováno pingpongovému turnaji.

Celý kurz se nesl v poklidné atmosféře, především díky paní profesorce Netopilíkové, panu profesoru Hrstkovi a slečně Jungrové.

Sára Hušnerová, Jan Koňák

----------------------------

Fotogalerie Michala Hrstky

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.