Geokurz 6XB

29.09.2014
Geokurz 6XB

Třída sexta B, doplněná několika dalšími studenty, s profesorkami Šádkovou a Netopilíkovou a třídním panem profesorem Liptákem, se v pondělí 29. září vydala na geologický kurz do Rokytnice nad Jizerou. Další informace a události vám více přiblíží deníkové zápisy z jednotlivých dní.

Pondělí 29. 9.

Vyrazili jsme od školy přibližně v osm hodin. Samozřejmě poté, co od nás profesoři vybrali podepsané papíry o bezinfekčnosti. Řidičem autobusu jsme byli rázně upozorněni, že po nás v autobuse nesmí zůstat žádný nepořádek. Cestou nás čekalo ještě několik zastávek. První byla v Kozákově. Nejdříve jsme si prohlédli sbírku nerostů a hornin, ale pak nastala ta lepší část. Rozebrali jsme si kladívka a vydali se na naleziště. Všichni, kdo měli kladívko, začali zuřivě pátrat po nerostech. Po hodině rozbíjení kamenů nás autobus odvezl na další zastávku. Tentokrát to byly Bozkovské dolomitové jeskyně. Všichni už se těšili na chatu, ale ještě nás čekala cesta s krosnami nahoru od autobusového parkoviště.

Úterý 30. 9.

Dneska jsme vyrazili autobusem do Harrachova. Na programu je hornické muzeum, vyplňování pracovních listů, možnost nákupu zásob na chatu. Zpáteční cestu musíme zvládnout pěšky. Nakonec to nebylo tak zlé, jak se někteří obávali.

Středa 1. 10.

Třetí den na chatě v Rokytnici byl ve znamení celodenního výletu k prameni Labe po Kozích hřbetech. Našla se však skupina, které více vyhovovala kratší trasa. Tj. vyšlapat nahoru do kopce, a pak zase zpátky. Na chatě se dát dohromady, a vyrazit ještě níž na nákup.

Čtvrtek 2. 10.

Tak, a je to tady. Písemka a poznávačka. A orientační běh. A důmyslně ukryté čtverce na orientačním běhu. A žula, gabro, pískovec, kalcit, smolinec, galenit atd. Všichni jsme to ale zvládli a užívali si poslední večer na chatě.

Pátek 3. 10.

Úklid chaty. Naštěstí předem rozdělený, takže každý věděl, co má dělat. Všichni už měli sbalené věci v krosnách, sestupu k autobusu nic nebránilo. Zpáteční cesta byla sice komplikovaná spravovanou silnicí a stáním na semaforech, ale dorazili jsme v předpokládaném čase ke škole do Nymburka.

Jitka Luňáčková

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Milada Křížová

RNDr. Milada Křížová (*5. 3. 1985), meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, televizní moderátorka relací Počasí v České televizi, trenérka atletiky a organizátorka běžeckých soutěží, maturovala na naší škole v roce 2004 pod svým dívčím příjmením Šandová.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.