Geologové jdou v Rokytnici do finiše!

Geologové jdou v Rokytnici do finiše!

Předposlední den geologického kurzu 2.A  byl věnován soutěžení!

Fyzická kondice a orientace byla důkladně prověřena „azimutovým“ - orientačním závodem družstev a psychická i intelektuální kondice pak závěrečným geologickým, vědomostním testem!

Rodiče a kamarády můžeme uklidnit, že se

a) nikdo neztratil,

b) nikdo nepropadl!

Den byl plný adrenalinu, a tak se v současné chvíli studenti radují a zpívají…

Geologický kurz 2.A se zítra stane hezkou minulostí, na kterou budou všichni dlouhou dobu vzpomínat, a je dobře, že se tato forma výuky v přírodě na naší škole udržela a má své příznivce i z řad profesorů! Byť svou náročností na logistiku i nasazení výrazně převyšuje klasický rámec výuky.

Michal Hrstka

Zdroj: Fotogalerie - čtvrtek 4.10.2012

Aktuální informace

09.03.2026

pondělí 23. 3. od 17:00 hod:

  • 4A - uč. 7 - přízemí
  • 8OA - uč. 22 - přízemí
  • 8OB - č. 6 - přízemí
16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Svět v roce založení školy

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

Nejčtenější

16.02.2026

Šťastni zpět na kurzu

Po nepříjemné epidemii střevní chřipky jsme se rozjaření z příležitosti pro nové nezapomenutelné zážitky vrátili zpátky do Rokytnice. Zmíněná nákaza se bohužel projevila i na dvou předešlých kurzech, z nichž byl jeden dokonce zrušen. Tak jsme se napjatě obávali stejného rozsudku, ale nám se poštěstilo!

Nikdo z nás se na lyžák nemohl dočkat, neboť máme s krkonošskými horami spjato nespočet jak přátelských, tak sportovních vzpomínek. Nejsme jedinou třídou, pro kterou představoval rok bez tohoto kurzu málem hotová muka.

celý článek
13.02.2026

Akce s velkým A pro pro svět fyzikálních nadšenců, úžasná atmosféra, mezinárodní fyzikální soutěž největší svého druhu na jednom místě v Praze Letňanech. Letos celkem 305 týmů po pěti členech. Všichni v týmu se snaží vyřešit co nejvíce fyzikálních úloh po dobu tří hodin, využívají všech dostupných znalostí a povolených pomůcek. Za Gymnázium BH v Nymburce se účastnily neuvěřitelně hned 4 týmy pod názvy GNBK 1,2,3 a GNBK OGs.

celý článek
18.02.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce představuje nové propagační video, které vzniklo jako unikátní studentský projekt. Zapomeňte na strojené záběry - toto je autentická prohlídka školy, kterou pro vás připravili ti, kteří ji znají nejlépe - naši studenti.

celý článek