LVVZ č. 6 Rokytnice nad Jizerou - týden s inverzí

12.02.2023
LVVZ č. 6 Rokytnice nad Jizerou - týden s inverzí

Náš kurz začal kvůli jarním prázdninám netradičně v neděli. Po bohatém nedělním obědě jsme se s věcmi sbalenými do krosen a vaků na lyže odebrali ke škole, kde na nás již čekal pan profesor Hrstka, paní profesorka Weissová a nejlepšejší instruktor Filip Žák. 

Společně jsme lehce po jedné hodině nasedli do autobusu a vyrazili směr Rokytnice. Při překládce do rolby jsme na parkovišti potkali pane profesora Lébla, od kterého jsme se dozvěděli, že panují dobré sněhové podmínky. Po vybalení věcí jsme se museli vydrápat na zrádný Rokytnický kopec, abychom se mohli navečeřet.

Druhý den jsme začali lehkým rozlyžováním a poté přišlo rozřazení do družstev. Tradičně největší machři, jako Míra Slovák nebo Martin Křenek, šli bez váhání do prvního družstva. Po skvělém obědě a kratičkém odpočinku se šlo na běžky. Narozdíl od sjezdovek se na nic nečekalo a bez většího váhání se od přibližovací lanovky běželo na Ručičky. Po návratu jsme si dali další výbornou večeři a šli jsme spát.

Třetí den pokračoval v již tradičním rytmu a protože počasí se vydařilo mohli jsme si vybrat zda půjdeme na běžky nebo na sjezdovky. Večer jsme se začali připravovat na celodenní výlet, který další den následoval. Ráno jsme se posunuli lanovkou k vrcholu Lysé hory a po hřebeni jsme pokračovali až k mohyle Hanče a Vrbaty. Od té jsme sjeli ke Čtyřem pánům a poté sjeli ještě níže na Voseckou boudu. Tam jsme se zastavili a ti nejodvážnejší z nás, jako například Vašek Zumr nebo Áňa Grešulová, si dali místní Vosecký gulášek. Poté jsme se dalším sjezdem dostali až na Krakonošovu snídani. Odtud jsme vystoupali na Heliport a poté jsme už pádili na Ručičky. Rychle jsme se stavili na pozdní oběd a poté jsme šli již odpočívat do chaty. Ti co chtěli se mohli podívat do obchodu. Protože jsme byli všichni velice unavení šli jsme brzy spát a pan profesor Hrstka měl radost, protože nás nemusel napomínat a mohl si dát své vychlazené nealkoholické pivo.

Další den jsme opět tradičně šli lyžovat. Odpoledne jsme se ale rozdělili na tři skupiny. První skupina dostala příležitost si vyzkoušet skialpy, druhá šla na běžky a třetí šla sjezdovat. Protože únava začala stoupat a pan Hrstka musel pro housky, vrátili se všechny skupiny na chatu již chvilku po čtvrté hodině. Další, a také předposlední den našeho pobytu se nám zkazilo počasí, a protože jsme byli všichni po chvilce promočení, s radostí jsme se vrátili zpátky do chaty a relaxovali. Na obědě jsme se měli jako v Kafé imperial. Odpoledne mohli ti, co chtěli sjet na lyžích na Dvoračky. Zde se poté občerstvili, popovídali si a vrátili se zpět do chaty.

V průběhu pátečního večera také proběhl velkolepý ping-pongový turnaj a protože se jednalo o poslední večer, šli jsme spát trochu později, několikrát jsme ZHASLI a poté jsme si již užívali sladké sny. Poslední den všichni vykonali svou určenou službu, všichni jsme si sbalili, rolbou jsme si nechali odvést naše věci, naposledy jsme se rozloučili s chatou, sešli jsme na parkoviště kde jsme se pozdravili s kvartou A a částí tercie A, a poté již nasedli do autobusu a upalovali do Nymburka.  

Tomáš Kratochvíl 6XB

foto: Michal Hrstka

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.