LVVZ č. 6 Rokytnice nad Jizerou - týden s inverzí

12.02.2023
LVVZ č. 6 Rokytnice nad Jizerou - týden s inverzí

Náš kurz začal kvůli jarním prázdninám netradičně v neděli. Po bohatém nedělním obědě jsme se s věcmi sbalenými do krosen a vaků na lyže odebrali ke škole, kde na nás již čekal pan profesor Hrstka, paní profesorka Weissová a nejlepšejší instruktor Filip Žák. 

Společně jsme lehce po jedné hodině nasedli do autobusu a vyrazili směr Rokytnice. Při překládce do rolby jsme na parkovišti potkali pane profesora Lébla, od kterého jsme se dozvěděli, že panují dobré sněhové podmínky. Po vybalení věcí jsme se museli vydrápat na zrádný Rokytnický kopec, abychom se mohli navečeřet.

Druhý den jsme začali lehkým rozlyžováním a poté přišlo rozřazení do družstev. Tradičně největší machři, jako Míra Slovák nebo Martin Křenek, šli bez váhání do prvního družstva. Po skvělém obědě a kratičkém odpočinku se šlo na běžky. Narozdíl od sjezdovek se na nic nečekalo a bez většího váhání se od přibližovací lanovky běželo na Ručičky. Po návratu jsme si dali další výbornou večeři a šli jsme spát.

Třetí den pokračoval v již tradičním rytmu a protože počasí se vydařilo mohli jsme si vybrat zda půjdeme na běžky nebo na sjezdovky. Večer jsme se začali připravovat na celodenní výlet, který další den následoval. Ráno jsme se posunuli lanovkou k vrcholu Lysé hory a po hřebeni jsme pokračovali až k mohyle Hanče a Vrbaty. Od té jsme sjeli ke Čtyřem pánům a poté sjeli ještě níže na Voseckou boudu. Tam jsme se zastavili a ti nejodvážnejší z nás, jako například Vašek Zumr nebo Áňa Grešulová, si dali místní Vosecký gulášek. Poté jsme se dalším sjezdem dostali až na Krakonošovu snídani. Odtud jsme vystoupali na Heliport a poté jsme už pádili na Ručičky. Rychle jsme se stavili na pozdní oběd a poté jsme šli již odpočívat do chaty. Ti co chtěli se mohli podívat do obchodu. Protože jsme byli všichni velice unavení šli jsme brzy spát a pan profesor Hrstka měl radost, protože nás nemusel napomínat a mohl si dát své vychlazené nealkoholické pivo.

Další den jsme opět tradičně šli lyžovat. Odpoledne jsme se ale rozdělili na tři skupiny. První skupina dostala příležitost si vyzkoušet skialpy, druhá šla na běžky a třetí šla sjezdovat. Protože únava začala stoupat a pan Hrstka musel pro housky, vrátili se všechny skupiny na chatu již chvilku po čtvrté hodině. Další, a také předposlední den našeho pobytu se nám zkazilo počasí, a protože jsme byli všichni po chvilce promočení, s radostí jsme se vrátili zpátky do chaty a relaxovali. Na obědě jsme se měli jako v Kafé imperial. Odpoledne mohli ti, co chtěli sjet na lyžích na Dvoračky. Zde se poté občerstvili, popovídali si a vrátili se zpět do chaty.

V průběhu pátečního večera také proběhl velkolepý ping-pongový turnaj a protože se jednalo o poslední večer, šli jsme spát trochu později, několikrát jsme ZHASLI a poté jsme si již užívali sladké sny. Poslední den všichni vykonali svou určenou službu, všichni jsme si sbalili, rolbou jsme si nechali odvést naše věci, naposledy jsme se rozloučili s chatou, sešli jsme na parkoviště kde jsme se pozdravili s kvartou A a částí tercie A, a poté již nasedli do autobusu a upalovali do Nymburka.  

Tomáš Kratochvíl 6XB

foto: Michal Hrstka

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.