Mediální kurzy

Mediální kurzy

V květnu proběhly v terciích mediální kurzy. I v letošním školním roce se kurzy konaly ve škole a ne na chatách v Rokytnici. Přinášíme pohled na kurzy obou tříd v podání studentky Ester Novotné z tercie A a Lenky Štětkové a Martiny Šukové z tercie B. Mediální kurz tercie A

      Mediální kurz tercie A probíhal od 14. 5. do 18. 5. 2012 s naší profesorkou češtiny, paní Flesarovou. Byli jsme rozděleni do realizačních týmů, které měly za úkol vytvořit během těchto pěti dnů televizní zpravodajství, jedno vydání novin a rozhlasové vysílání.

     V pondělí jsme dostali několik pracovních listů, seznamovali jsme se s pojmem média a začali jsme s vymýšlením názvů pro svou televizi, rádio a noviny.

     Na úterý jsme měli naplánovaný výlet do liberecké zoo a do IQ parku. V IQ parku jsme si vyzkoušeli řadu zajímavých pokusů a na jejich základě natočili spoustu neobvyklých reportáží. V zoo byla ideální příležitost vytvořit anketu, ale i natočit různá videa.

     Ve středu jsme získali nové informace o hromadných sdělovacích prostředcích prostřednictvím dalších pracovních listů a ve zbytku dne jsme pracovali na svých „mediálních produktech“.

     Na čtvrtek nám paní profesorka zařídila zajímavou procházku po Nymburce s odborným výkladem pana místostarosty Fojtíka. Snad se nám podařilo jeho poutavé vyprávění přenést do našich studentských prací.

    V pátek ráno už jsme měli jen trochu času na doladění posledních detailů a v druhé polovině vyučování jsme si navzájem prezentovali výsledky práce jednotlivých skupin.

     Poděkovaní patří paní profesorce Flesarové, která s námi celý týden absolvovala a odborně nás vedla, paní profesorce Jeníkové, jež s námi jela jako doprovod do Liberce, a také starším spolužákům Bobanu Vrbíkovi a Ondrovi Hadáčkovi (5QA), kteří nám byli dva dny k dispozici, když jsme si nevěděli rady s technikou.

      Jsem ráda, že naše gymnázium mediální kurz organizuje. Na vlastní kůži jsem zažila nelehkou práci žurnalistů, kteří musí dennodenně vytvářet věcné, vtipné a poutavé zpravodajství. Práce ve skupinách také nebyla vždy lehká, ale nakonec jsme všechno zvládli, spoustu se toho naučili a užili jsme si i hodně legrace. Na mediální kurz budu ráda vzpomínat.

                                                                                                                             Ester Novotná, tercie A

 

Mediální kurz tercie B - výlet do Liberce

 

Dne 29. května se tercie B vydala do Liberce. Tento výlet proběhl za účelem natočení materiálů pro potřeby našeho mediálního kurzu. V Liberci jsme navštívili IQ park a zoologickou zahradu.

V IQ parku jsme si mohli prohlédnout mnoho zajímavých fyzikálních zařízení a hlavolamů, měli jsme možnost zkusit si moderovat počasí, stoupnout si před termokameru nebo si projít zrcadlový labyrint. Občerstvení nabízel Restaurant na konci vesmíru. Když majitelé restaurace přišli o všechny zásoby hranolek nebo hamburgerů, pokračovali jsme směr zoologická zahrada.

V ZOO jsme viděli různá exotická zvířata, například bílé tygry. Zvířata s naší kamerou bohužel moc nespolupracovala. Většinu času jsme však věnovali anketním otázkám, které jsme pokládali náhodným kolemjdoucím. V následujících dnech výsledky naší práce využijeme při tvorbě televizního zpravodajství, novin a rozhlasového vysílání.

Po celou dobu nás doprovázela paní profesorka Flesarová a paní profesorka Šádková.

Počasí nám přálo a všichni si z výletu přivezli nejen spoustu zajímavých videí, ale i mnoho zážitků.

                                                                                                                   Lenka Štětková a Martina Šuková

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.