Sázava 2012

Sázava 2012

A bylo to tu. Konečně! Pondělí 18. 6. 2012, den, kdy naše třída septima B vyrazila vzdorovat nebezpečné, zamotané a tajuplné Sázavě.

V pondělí ráno jsme se všichni zdárně sešli na nymburském nádraží a tak jsme mohli vyrazit na cestu. Kolem jedenácté jsme dorazili do Kácova, kde začínala naše dobrodružná cesta po Sázavě. Rozebrali jsme si vesty, barely, pádla a lodě a už jsme se vrhali do proudu rozbouřené řeky… no dobře zase tak rozbouřená nebyla J. I přes to, že někteří kormidelníci seděli na zádi lodi poprvé v životě, dokázali se velice rychle s tímto nelehkým úkolem vypořádat a až na pár výjimek se nikdo necvaknul. Po čtrnácti kilometrech líné vody jsme se dostali do Českého Šternberku, kde se nacházelo naše první tábořiště.

V úterý nás čekal nejdelší úsek z celého týdne, který měl přes 21 kilometrů. I když jsme se nehorázně flákali, už kolem čtvrté hodiny odpolední jsme stanuli před branami města Sázava.

Středeční ráno bylo poněkud deštivější a tak se náš odjezd z kempu o dvě hodinky opozdil. Ani to nás ale nezabrzdilo v našem skvělém výkonu a u zříceniny Zlenice, kde jsme spali  ze středy na čtvrtek, jsme byli již před pátou hodinou. Kolem jedenácté hodiny večerní však přišla krize! Nad Sázavu se snesla bouřka a někteří nejmenovaní jedinci byli nuceni opustit svůj stan, protože se v něm objevilo pár louží J. Naštěstí ve čtvrtek ráno vysvitlo slunko a naše stany dostály zaslouženého odpočinku.

Čtvrteční jízda byla rychle za námi a tak jsme měli volné odpoledne na nákupy, sprchy, jídlo a samozřejmě fotbal, který ale i přes naše ohromné fandění nedopadl podle našich představ. Náš poslední večer jsme si všichni společně užili u plápolajícího ohně a jelikož bylo nebe bez mráčku plno z nás se rozhodlo spát pod širákem a pozorovat jasnou oblohu plnou hvězd.

A byl tu pátek. Den, na který jsme se těšili úplně nejvíc. Konečně totiž přišel ten správný adrenalin: peřeje, silný proud, a plno kamenů, které chystaly mnoho nástrah. Po necelých třech hodinkách na divoké vodě jsme už vystupovali na louce v Pikovicích, kde nastal konec naší "výpravy za dobrodružstvím v sázavské Amazonii".

Po týdnu stráveném na Sázavě se už všichni těšili domů, na normální matraci, na horkou koupel a na suché a čisté prádlo.

Celý týden jsem si ale užili na 110 % a myslím si, že mnoho zážitků z naší plavby se stane nezapomenutelnými.

 

Za septimu B        Veronika Kadeřábková

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.