Sázava 2012

Sázava 2012

A bylo to tu. Konečně! Pondělí 18. 6. 2012, den, kdy naše třída septima B vyrazila vzdorovat nebezpečné, zamotané a tajuplné Sázavě.

V pondělí ráno jsme se všichni zdárně sešli na nymburském nádraží a tak jsme mohli vyrazit na cestu. Kolem jedenácté jsme dorazili do Kácova, kde začínala naše dobrodružná cesta po Sázavě. Rozebrali jsme si vesty, barely, pádla a lodě a už jsme se vrhali do proudu rozbouřené řeky… no dobře zase tak rozbouřená nebyla J. I přes to, že někteří kormidelníci seděli na zádi lodi poprvé v životě, dokázali se velice rychle s tímto nelehkým úkolem vypořádat a až na pár výjimek se nikdo necvaknul. Po čtrnácti kilometrech líné vody jsme se dostali do Českého Šternberku, kde se nacházelo naše první tábořiště.

V úterý nás čekal nejdelší úsek z celého týdne, který měl přes 21 kilometrů. I když jsme se nehorázně flákali, už kolem čtvrté hodiny odpolední jsme stanuli před branami města Sázava.

Středeční ráno bylo poněkud deštivější a tak se náš odjezd z kempu o dvě hodinky opozdil. Ani to nás ale nezabrzdilo v našem skvělém výkonu a u zříceniny Zlenice, kde jsme spali  ze středy na čtvrtek, jsme byli již před pátou hodinou. Kolem jedenácté hodiny večerní však přišla krize! Nad Sázavu se snesla bouřka a někteří nejmenovaní jedinci byli nuceni opustit svůj stan, protože se v něm objevilo pár louží J. Naštěstí ve čtvrtek ráno vysvitlo slunko a naše stany dostály zaslouženého odpočinku.

Čtvrteční jízda byla rychle za námi a tak jsme měli volné odpoledne na nákupy, sprchy, jídlo a samozřejmě fotbal, který ale i přes naše ohromné fandění nedopadl podle našich představ. Náš poslední večer jsme si všichni společně užili u plápolajícího ohně a jelikož bylo nebe bez mráčku plno z nás se rozhodlo spát pod širákem a pozorovat jasnou oblohu plnou hvězd.

A byl tu pátek. Den, na který jsme se těšili úplně nejvíc. Konečně totiž přišel ten správný adrenalin: peřeje, silný proud, a plno kamenů, které chystaly mnoho nástrah. Po necelých třech hodinkách na divoké vodě jsme už vystupovali na louce v Pikovicích, kde nastal konec naší "výpravy za dobrodružstvím v sázavské Amazonii".

Po týdnu stráveném na Sázavě se už všichni těšili domů, na normální matraci, na horkou koupel a na suché a čisté prádlo.

Celý týden jsem si ale užili na 110 % a myslím si, že mnoho zážitků z naší plavby se stane nezapomenutelnými.

 

Za septimu B        Veronika Kadeřábková

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.