Futsalisté ŠkoFL9 vítězně na půdě Open Gate, míříme do finále divize

Futsalisté ŠkoFL9 vítězně na půdě Open Gate, míříme do finále divize

Futsalisté našeho gymnázia se v pátek 15.12. vydali na turnaj Školské futsalové ligy 9 (pro 8. - 9. ročníky ZŠ a tercie a kvarty) pořádaný na půdě Open Gate Babice. Našimi soupeři byly školy ZŠ Kmochova Kolín a domácí Open Gate. Jednalo se o kvalifikační turnaj, z něhož pouze vítěz postupoval do finále divize B, tedy do finále Středočeského kraje. Naši kluci z tercií a kvart tak mohli napodobit své mladší spolužáky z prim a sekund, kteří se do tohoto finále probojovali ve své kategorii minulý týden. 

Úvodní utkání jsme sehráli se ZŠ Kmochova Kolín. Po celý zápas jsme byli lepším týmem, dařilo se nám kombinovat a v poločase jsme vedli 3:1. Utkání nakonec skončilo 6:2 v náš prospěch, důležitost tohoto výsledku se ukázala až v závěru turnaje.

Ve druhém utkání proti sobě nastoupily domácí namotivované Open Gate a ZŠ Kmochova Kolín. Domácí byli fotbalově lepší, zejména v individualitách, navíc měli poměrně velkou a hlasitou podporu od fanoušků. Naštěstí pro nás se Kolín nesložil a odehrál zápas až do konce. Open Gate zvítězilo 4:1.

Rozhodující utkání o postup tak byl ten poslední mezi Gymnáziem Bohumila Hrabala a Open Gate. Ani jeden z týmů nebyl jasně lepší, jednalo se spíše o taktický boj a snahu neudělat chybu. Přesto se domácím podařilo v první půli skórovat. Naštěstí nás zachránil volný kop, který jsme zahrávali před koncem první půle. Ten nádherně proměnil náš nejlepší hráč Martin Cigánik a stanovil tak skóre na 1:1. Druhá půle byla opět velmi vyrovnaná, ovšem pro nás tento stav znamenal postup díky lepšímu skóre. S velkým nasazením, se stěstím, i díky výbornému Hronkovi v brance jsme skóre udrželi na 1:1. Tím jsme si zajistili postup do dalšího kola, tedy finále divize B.

Nejlepším střelcem turnaje se stal náš tercián Adam Slavík se čtyřmi góly.

Futsalisté nižšího gymnázia si zaslouží velkou pochvalu, neboť oba naše týmy míří do poslední čtyřky Středočeského kraje, což se nám ještě nikdy nepodařilo. 

Tým GBHN: Hronek - Matuška, Karamon, Jiří Záveský, Hanke, Cigánik, Slavík, Dvořák, Kubečka

 

 

Tabulka:

1. Gymnázium Bohumila Hrabala Nymburk        1  1   0      7:3        4 body

2. Open Gate Babice                                        1  1   0      5:2        4 body

3. ZŠ Kmochova Kolín                                      0   0  2      3:10       0 bodů

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.