Ohře 7MB 2023

19.06.2023
Ohře 7MB 2023

Dne 19.6. nastal čas na každoroční tradici předmaturitních ročníků, a to konkrétně vodácké kurzy. Protože Sázava nemá mezi vodáky nejlepší reputaci, rozhodla se naše třída, že si sjede 66 km na Ohři.

A tak jsme v pondělí ráno vyrazili směrem do Ústí nad Labem, kde nás čekal přestup na vlak do Kynšperka nad Ohří. Cesta rychle utíkala a ve 14 hodin jsme už byli u řeky a přebírali si kanoe. První den byl čistě rozehřívací, čekalo nás jen přibližně 7 kilometrů do kempu Šabina. Po postavení stanů jsme měli spoustu času udělat si večeři z věcí, které jsme si předem nakoupili, někteří zamířili do nedaleké hospůdky na pořádnou večeři. Poté jsme už mohli nabírat síly na další den, kdy nás čekalo 23 kilometrů na vodě do jednoho z nejhezčích míst, kterým řeka protéká a to do města Loket. Počasí nám přálo a cesta probíhala bezproblémově a i přes delší pauzu na oběd jsme už kolem 16:30 jsme dorazili do Kempu. Mnozí z nás využili volného času a vyrazili na procházku po městě, případně do nějaké místní restaurace a poté jsme si mohli užít krásné kempové atmosféry včetně zpívání u ohně i s ostatními návštěvníky kempu. Další den jsme mohli v klidu vyrazit, po hodině cesty nás čekala krátká pauza u Svatošských skal-skalní město, zde udájně zkameněl svatební průvod. Pak jsme mohli rychle pádlovat, abychom si mohli dát zaslouženou přestávku v Karlových Varech. Po dobrém obědě nás čekalo už jen necelých 6 kilometrů do dalšího kempu, kterého se někteří možná trochu obávali, ve výsledku to ale pro mnohé bylo milým překvapením. Kemp Hubertus je asi nejvíce klasický kemp, protože zde nevedla příjezdová cesta, museli jsme věci stěhovat z druhého břehu, kam nám je dodávka dopravila. Kemp byl ale velice příjemný, klidný a v krásném lesním prostředí a po večerním zpívání u ohně jsme šli znovu nabírat síly na další den. Jednalo se o poslední den plavby a mnozí si ho chtěli co nejvíce užít. Do posledního kempu ve Vojkovicích nad Ohří jsme dorazili brzy, mnozí se šli ještě naposledy vykoupat do řeky, poté ale začal ve třídě převládat strach z ohlášených bouřek. Stres se podařilo nějakým způsobem eliminovat a bouřku, která nakonec nebyla tak velká jsme všichni přečkali bez ztráty kytičky. Ráno byl čas uvařit si poslední čaj, poslední snídaně a mohli jsme vyrazit domů. Kurz si celá třída velmi užila a delší čas strávený na cestě za to určitě stál.

Tadeáš Brablc

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.