Sportovní kurz v Banátu

Sportovní kurz v Banátu

17.6. se studenti 3. ročníku vydali prozkoumávat české vesničky v rumunském Banátu. Po 14hodinové jízdě autobusem jsme spatřili první vrcholy hor a dýchla na nás atmosféra rozmanité rumunské přírody. Začátek výpravy jsme odstartovali v jihozápadní části Rumunska, kde jsme zdolali horu Tarcu měřící 2190 m. n. m.

Dalšího dne nás čekala zastávka v dunajské soutěsce, kde jsme se svezli na lodích až k jeskyni Ponicova, kterou jsme prošli nazpět k autobusu, jenž nás odvezl do Eibenthalu. Zde jsme strávili další dvě noci. Snídaně i večeře obstarali krajané a my tak mohli přičichnout blíže k jejich kultuře. 
4. den jsme strávili výstupem na vyhlídku Znamána, kde jsme povečeřeli formou grilování, zazpívali si u táboráku a spali pod širákem. Následujícího dne jsme cestou zpět narazili na bývalé antracitové doly spolu s hornickou kolonií. 
Po deštivé noci ve stanech nás autobus převezl do vesnice sv. Helena, odkud jsem pěšky vyrazili do vesnice Gernik. 
Dalšího rána jsme navštívili místní skanzen s milým panem průvodcem a pokračovali jsme v cestě do vesnice Rovensko. Cestou se k nám dokonce přidal psí kamarád, který nás doprovázel až do cíle a následně s námi přečkal i noc. A nebyl náš jediný zvířecí spolubydlící, v zahradě totiž pobývali i 2 pštrosi. 
Posledního dne nás čekal i náš poslední výšlap, a to do Sichevity, kde už na nás čekal připravený autobus společně s 16 hodinami cesty domů. 
A statistiky? Za 8 dní nachozeno téměř 100 km a nastoupáno 3750 m.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.