Vodácký výlet Týnec - Pikovice

Vodácký výlet Týnec - Pikovice

Na konci minulého školního roku absolvovali předmaturanti kratší vodácký kurz než je obvyklé, proto měli na začátku září ještě možnost zdolat jeden z nejhezčích úseků Sázavy, z Týnce do Pikovic. Celkem sedm jezů a mnoho peřejí slibovalo zajímavý vodácký zážitek, bohužel chybělo o něco více vody. Více už v textu od nejumluvenějšího studenta 8OA, Vojty Žáčka.

      Za brzkého rána v pátek 10. 9. se 20 odvážlivců ze tříd 8OA a 4A snažilo dostat do Týnce nad Sázavou za doprovodu učitelů paní Weissové, pana Liptáka, Elišky a Hrstky. V Týnci totiž měl začít náš jednodenní vodácký kurz na vyhlášené trase Týnec - Pikovice. Abychom chytnuli dobrou vodu, většina z nás vstávala kolem páté ráno. Na cestě do Týnce nás čekaly dva přestupy na jiné vlaky. Na hlavním nádraží v Praze se rozbily první dva vlaky, které nás měly dopravit do Čerčan. Třetí vlak nám dokonce ujel před svým vlastním časem odjezdu, a tak, když jsme se dostali do Čerčan jsme měli hodinku k dobrou na prohlídku města.

     Do Týnce jsme tedy nakonec dorazili o dvě hodiny později, než při prvotním plánu, to nás ale nezastavilo od sjezdu řeky Sázavy. Nikdo z nás ale rozhodně nečekal, že bude tak málo vody, aby se z kormidelníku rázem stali vodiči lodí. V některých úsecích jsme tedy spíše vypadali jako karavana. Poslušně ale hlásím, že takzvaných “cvaknutí” bylo mnohem méně než na kurzu v červnu. Za zmínku také stojí, že problém v korytu jezu měla i zkušená posádka Hrouda & Lipták. Zejména pro druhého jmenovaného to bylo první cvaknutí po 9 letech, shodou okolností na stejném úseku. Do cíle v Pikovicích jsme ale dorazili všichni a zdrávi a to je přeci hlavní.

I přes drobné osobní krize v snad každé posádce jsme si výlet užili a máme na něj skvělé vzpomínky.

 

Vojta Žáček

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), soudce Ústavního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.