Vodácký výlet Týnec - Pikovice

Vodácký výlet Týnec - Pikovice

Na konci minulého školního roku absolvovali předmaturanti kratší vodácký kurz než je obvyklé, proto měli na začátku září ještě možnost zdolat jeden z nejhezčích úseků Sázavy, z Týnce do Pikovic. Celkem sedm jezů a mnoho peřejí slibovalo zajímavý vodácký zážitek, bohužel chybělo o něco více vody. Více už v textu od nejumluvenějšího studenta 8OA, Vojty Žáčka.

      Za brzkého rána v pátek 10. 9. se 20 odvážlivců ze tříd 8OA a 4A snažilo dostat do Týnce nad Sázavou za doprovodu učitelů paní Weissové, pana Liptáka, Elišky a Hrstky. V Týnci totiž měl začít náš jednodenní vodácký kurz na vyhlášené trase Týnec - Pikovice. Abychom chytnuli dobrou vodu, většina z nás vstávala kolem páté ráno. Na cestě do Týnce nás čekaly dva přestupy na jiné vlaky. Na hlavním nádraží v Praze se rozbily první dva vlaky, které nás měly dopravit do Čerčan. Třetí vlak nám dokonce ujel před svým vlastním časem odjezdu, a tak, když jsme se dostali do Čerčan jsme měli hodinku k dobrou na prohlídku města.

     Do Týnce jsme tedy nakonec dorazili o dvě hodiny později, než při prvotním plánu, to nás ale nezastavilo od sjezdu řeky Sázavy. Nikdo z nás ale rozhodně nečekal, že bude tak málo vody, aby se z kormidelníku rázem stali vodiči lodí. V některých úsecích jsme tedy spíše vypadali jako karavana. Poslušně ale hlásím, že takzvaných “cvaknutí” bylo mnohem méně než na kurzu v červnu. Za zmínku také stojí, že problém v korytu jezu měla i zkušená posádka Hrouda & Lipták. Zejména pro druhého jmenovaného to bylo první cvaknutí po 9 letech, shodou okolností na stejném úseku. Do cíle v Pikovicích jsme ale dorazili všichni a zdrávi a to je přeci hlavní.

I přes drobné osobní krize v snad každé posádce jsme si výlet užili a máme na něj skvělé vzpomínky.

 

Vojta Žáček

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

07.10.2021

Beseda s významnou absolventkou školy se uskuteční ve čtvrtek 21. října 2021 od 18 hodinPodrobnosti

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konaly volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu