LVVZ 4KB+3TB

LVVZ 4KB+3TB

Počasí a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

V pátek 18. ledna odjely třídy 4KB a 3TB v doprovodu pí. prof. Weissové, pana prof. Mokrého a instruktora Matěje Vodičky na lyžařský výcvik. Počasí nám přálo a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

Část studentů však podcenila podmínky a na sjezdovkách narazili do různých překážek od stromů a jiných lyžařů až po výstražné cedule ZPOMAL. Někteří další účastníci kurzu zase podlehli zvýšené fyzické aktivitě a snížené venkovní teplotě a onemocněli. Všichni jsme však byli pod odborným dohledem doktora Weisse, tudíž se nám všem podařilo přežít, přestože pár z nás odjelo domů předčasně.

Na tolik oblíbený celodenní výlet na běžkách vyrazili studenti rozdělení do tří skupin ve středu. Několik nejvíce nemohoucích sice zůstalo na chatě a v takto vzniklém volném čase obstaralo nákup potravin do kuchyně. Přesto se však na celodenním výletě přihodila jedna velice úsměvná příhoda. Jedné z našich běžkařek totiž zamrzla běžecká bota ve vázání a i přes pomoc dvou ochotných kolemjdoucích se jí nepodařilo nohu vyprostit, když to při náročnějších sjezdech potřebovala. Musela se tedy nakonec spokojit s chůzí v ponožce, na které měla navlečenou rukavici.

Přesto však myslím můžeme náš „lyžák“ označit za úspěšně ukončený.

Alena Pustá ve spolupráci s Justýnou Andrlovou, která laskavě zapůjčila blok a propisku, a Petrou Kameníkovou, která vymyslela první větu

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 66 %
Není to věc dětí 3 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 27 %
Nic o tom nevím 3 %
Celkový počet hlasů: 326
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (…12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

26.06.2019

Zlato pro sekundy. Stříbro 4KA!

Poslední úterní dopoledne tohoto školního roku patřilo školním závodům malých dračích lodí. Letos šlo o soutěž postupovou, neboť vítězná škola získala právo účasti na mistrovství české republiky, které se koná 8. 10. v Labe-aréně Račice. Naše gymnázium reprezentovalo šest posádek 1PA, 1PB, 2SAB, 3TAB, 4KA, 4KB. Všechny posádky absolvovaly několik tréninků a na závody přijely velmi dobře připraveny.

celý článek
21.06.2019

Tradiční, vodácké putování studentů třetího ročníku a septimy B, proběhlo v tropickém týdnu 17. – 21. 6.2019.

Přes 85km na řece, během pěti krásných dnů, plných úsměvů, pohody a letních aktivit… Zkráceně lze tímto způsobem charakterizovat kurz, který měl za cíl, seznámit studenty s vodáckým sportem.

celý článek
25.06.2019

Tropické, úterní dopoledne prožili studenti NG v areálu „Veslák“.  Na několika sportovištích i travnaté ploše, probíhaly turnaje a hry.  Souběžně na stejném místě, probíhaly i závody dračích lodí, kde jsme podpořili fanděním naše týmy.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.