Narodní potravinová sbírka: podzim 2022

Narodní potravinová sbírka: podzim 2022

V sobotní den 12. 11. se v nymburském Kauflandu uskutečnila Sbírka potravin, což je akce, která se koná 2x do roka (na jaře a na podzim). Přihlásí se do ní dobrovolníci, kteří tak přispějí k hladkému průběhu celé této akce. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s neziskovými organizacemi a obchodními řetězci.

Během konání sbírky zákazníci obchodu darují trvanlivé potraviny a drogistické zboží do označených košíků a dobrovolníci je přendávají do krabic, které se převáží do regionálně příslušných potravinových bank a následně organizacím, které pomáhají lidem v nouzi (matkám samoživitelkám, opuštěným dětem, lidem s mentálním i psychickým postižením a dalším…)

Před sobotní akcí jsme se setkali s koordinátorkou z neziskové organizace Respondeo , která nás seznámila se vším, co nás čeká. Po schůzce jsme byli připraveni na dobročinnou sbírku a nemohli se dočkat nových zkušeností.

Po celé akci můžu za všechny shrnout, že nám to dalo větší povědomí o důležitosti sbírek, a že každá pomoc se počítá. Komunikovali jsme s lidmi, s vedoucí obchodu a zjistili, že se nemáme čeho bát, a i když se našlo pár lidí, kteří nepodporovali myšlenku sbírky, vše jsme s klidnou hlavou zvládli. .

Celkově jsme vybrali 471,5 kg potravin a drogistického zboží (samozřejmě díky všem zákazníkům, kteří neváhali přidat ruku k dílu).

Jsme moc rádi, že jsme se sbírky mohli zúčastnit. Za naši školu se této akce zúčastnili Radek Čihák, Jana Čiháková, Veronika Zemanová a Adéla Havlinová.

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.