Návštěva divadla

V rámci pravidelných návštěv divadelních představení zavítali žáci kvart do Městského divadla Mladá Boleslav.

V úterý 31. 10. se žáci kvart vypravili do Mladé Boleslavi, aby zhlédli divadelní představení Jak je důležité míti Filipa. Během první vyučovací hodiny se obě kvarty sešly před gymnáziem a každá naskočila do svého autobusu. Cesta rychle utekla a zanedlouho jsme stáli před divadlem. Zde jsme museli chvíli počkat, než nás vpustí dovnitř a usadí v hledišti. Měli jsme místa v předních řadách, takže výhled byl skvělý. Představení nás všechny ohromilo, a dokonce jsme měli možnost vidět v jedné z hlavních rolí Matouše Rumla, který hrál Lexu v Comebacku. Představení je určitě vhodné pro všechny věkové kategorie, protože si v něm každý něco najde. Hra měla dobrou zápletku, která vycházela ze záměny jmen, a byla velice vtipná. Také sklidila na konci bouřlivý potlesk. Všem se představení moc líbilo a děkujeme našim profesorkám, že nás doprovázely. A na závěr si pamatujte, že je důležité míti Filipa!!!

Sára Hušnerová, 4KB

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.