Nově připravované projekty školy

V průběhu července odeslala škola 3 nové projektové žádosti do dalšího kola výzvy operačního programu Vzdělávání pro konkurence schopnost. Uzávěrka k podání žádostí byla 26. července 2012. Na projektových žádostech odvedly kromě vedení školy spoustu práce i kolegyně a kolegové Lucie Prokešová, Kateřina Jeřábková, Daniela Rosůlková a Michal Hrstka.

První z nich je směřován do prioritní osy 1 – "Zvyšování kvality ve vzdělávání" a volně navazuje na právě ukončený projekt Rozšířená výuka francouzštiny jako brána k výuce dějepisu ve francouzštině, druhý byl zpracován pro prioritní osu 2 – tzv. "Rovné příležitosti" a škola se jím bude snažit získat prostředky na vytvoření centra podpory pro mimořádně talentované žáky ze středních škol na území Středočeského kraje. Na tomto projektu jako partneři participují i další tři výborná gymnázia – Gymnázium Benešov, Pekařovo gymnázium v Mladé Boleslavi a Dvořákovo gymnázium v Kralupech nad Vltavou. Poslední projekt byl podán v rámci prioritní osy 3 – Další vzdělávání pedagogických pracovníků. I tento projekt je volným pokračováním projektu, který k 30. červnu na gymnáziu skončil – Rozvoj jazykových kompetencí učitelů základních a středních škol. Projekty budou Středočeským krajem vyhodnoceny do konce ledna 2013.

V přílohách se můžete podívat na projektové záměry!

ikonaTalenti - PZ
ikonaAngličtina - PZ
ikonaFrancouzština - PZ

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.