Nově připravované projekty školy

V průběhu července odeslala škola 3 nové projektové žádosti do dalšího kola výzvy operačního programu Vzdělávání pro konkurence schopnost. Uzávěrka k podání žádostí byla 26. července 2012. Na projektových žádostech odvedly kromě vedení školy spoustu práce i kolegyně a kolegové Lucie Prokešová, Kateřina Jeřábková, Daniela Rosůlková a Michal Hrstka.

První z nich je směřován do prioritní osy 1 – "Zvyšování kvality ve vzdělávání" a volně navazuje na právě ukončený projekt Rozšířená výuka francouzštiny jako brána k výuce dějepisu ve francouzštině, druhý byl zpracován pro prioritní osu 2 – tzv. "Rovné příležitosti" a škola se jím bude snažit získat prostředky na vytvoření centra podpory pro mimořádně talentované žáky ze středních škol na území Středočeského kraje. Na tomto projektu jako partneři participují i další tři výborná gymnázia – Gymnázium Benešov, Pekařovo gymnázium v Mladé Boleslavi a Dvořákovo gymnázium v Kralupech nad Vltavou. Poslední projekt byl podán v rámci prioritní osy 3 – Další vzdělávání pedagogických pracovníků. I tento projekt je volným pokračováním projektu, který k 30. červnu na gymnáziu skončil – Rozvoj jazykových kompetencí učitelů základních a středních škol. Projekty budou Středočeským krajem vyhodnoceny do konce ledna 2013.

V přílohách se můžete podívat na projektové záměry!

Ke stažení
ikonaTalenti - PZ
ikonaAngličtina - PZ
ikonaFrancouzština - PZ

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 14 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 45 %
Napoleon Hill 14 %
Celkový počet hlasů: 78
Archiv anket

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu