Poslední zvonění letos v duchu sametové revoluce!

29.04.2019
Poslední zvonění letos v duchu sametové revoluce!

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí. 

Letos spojili síly studenti napříč všemi maturitními ročníky. Hned ráno na všechny čekalo překvapení v podobě nicotné normalizační prázdnoty, kterou naše škola zela již od brzkých ranních hodin. V průběhu první vyučovací hodiny se školou rozlehlo známé hlášení Českého rozhlasu o okupaci vojsky Varšavské smlouvy načež začalo peklo - rány, zatýkání studentů, jejich výslechy a všechny kantory čekala těžká přísaha spolupráce s režimem (maturitních zkoušek). O velké přestávce byli studenti třetích ročníků pasováni na budoucí maturanty a od těch letošních si odnesli předměty připomínající jejich maturitní závazek.

Vyvrcholením dne byla simulace sametové revoluce na dvoře školy, které se účastnili všichni žáci a zaměstnanci. Společně s maturanty se se školou rozloučili také profesorky Lenka Bubeníková a Renata Vlachová. Za zvuku legendární Modlitby pro Martu se studenti s bouřlivým potleskem pomalu obraceli zády ke škole a vydali se na vlastní cestu, cestu dospělého života.

Další fotografie naleznete zde:

 

Rádi bychom na tomto místě poděkovali sponzorům, bez kterých by se celá událost neobešla.

Město Nymburk

Nymburské kulturní centrum

Hálkovo městské divadlo Nymburk

Rodičovské sdružení GNBK

Nymburský deník

Panky Panky Novotný

Aleš Mašín

Tomáš Holub

Peťura stavebniny a mnoho dalších...

 

Zobrazeno: 1607x

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Vyberte motto školního roku 2019-2020
Motto 1 14 %
Motto 2 21 %
Motto 3 59 %
Moto 4 7 %
Celkový počet hlasů: 140
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

01.08.2019

Prázdniny, ač se nám to líbí nebo ne, se přehouply do své druhé poloviny. Jako každý rok dáváme na výběr 4 možnosti pro motto školního roku. Nedá se pochybovat o tom, že i nadcházející rok bude rokem velice bohatým a činorodým. Žáky a učitele čeká spousta práce, učení a zážitků. Pro některé bude tento rok prvním na Gymnáziu Bohumila Hrabala, pro někoho rokem posledním. Každý z nás přijde do školy s různými představami, předsevzetími, cíli a přáními. Věříme, že přesto je pro nás všechny jedno společné - snaha o co nejlepší výsledky.

Dejte hlas myšlence, která by nás měla celým školním rokem provázet a ke které se budeme v jeho průběhu obracet. Bude nás motivovat a vést k cíli. V anketě, která je zveřejněna v první srpnový den, jsou citáty uvedeny jen číslem motta. Autorem všech myšlenek, které se i z dnešního pohledu jeví jako velice aktuální, je řecký filozof Sokrates (469 - 399 p. n. l.).

Zde je jejich kompletní přehled.

Motto 1

Silné mysli diskutují o myšlenkách, průměrné o událostech a slabé mysli o lidech.

Motto 2

Tajemstvím změny je soustředit veškerou svou energii ne na boj se starým, ale na budování nového.

Motto 3

Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.

Motto 4

Nebudeme žít lépe, pokud nebudeme hledat, jak se stát lepšími.

 

celý článek
29.07.2019

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné léto a na konci srpna se těšíme na shledanou!

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.