Poslední zvonění letos v duchu sametové revoluce!

29.04.2019
Poslední zvonění letos v duchu sametové revoluce!

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí. 

Letos spojili síly studenti napříč všemi maturitními ročníky. Hned ráno na všechny čekalo překvapení v podobě nicotné normalizační prázdnoty, kterou naše škola zela již od brzkých ranních hodin. V průběhu první vyučovací hodiny se školou rozlehlo známé hlášení Českého rozhlasu o okupaci vojsky Varšavské smlouvy načež začalo peklo - rány, zatýkání studentů, jejich výslechy a všechny kantory čekala těžká přísaha spolupráce s režimem (maturitních zkoušek). O velké přestávce byli studenti třetích ročníků pasováni na budoucí maturanty a od těch letošních si odnesli předměty připomínající jejich maturitní závazek.

Vyvrcholením dne byla simulace sametové revoluce na dvoře školy, které se účastnili všichni žáci a zaměstnanci. Společně s maturanty se se školou rozloučili také profesorky Lenka Bubeníková a Renata Vlachová. Za zvuku legendární Modlitby pro Martu se studenti s bouřlivým potleskem pomalu obraceli zády ke škole a vydali se na vlastní cestu, cestu dospělého života.

Další fotografie naleznete zde:

 

Rádi bychom na tomto místě poděkovali sponzorům, bez kterých by se celá událost neobešla.

Město Nymburk

Nymburské kulturní centrum

Hálkovo městské divadlo Nymburk

Rodičovské sdružení GNBK

Nymburský deník

Panky Panky Novotný

Aleš Mašín

Tomáš Holub

Peťura stavebniny a mnoho dalších...

 

Zobrazeno: 1247x

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 68 %
Není to věc dětí 3 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 25 %
Nic o tom nevím 4 %
Celkový počet hlasů: 267
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

11.06.2019

Už potřetí za sebou ožívá v těchto dnech nymburském náměstí plážovým volejbalem. V prostoru před restaurací Biograf se opět objevilo hřiště na beachvolejbal, na kterém se budou od čtvrtkem 6. 6. do úterý 11. 6. pohybovat malí, velcí, zkušení, začínající, ale především nadšení volejbalisté.

celý článek
01.06.2019

Žáci kvarty B absolvovali ekologický kurz v Krásensku.

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona...

 

celý článek
07.06.2019

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.