Seznámení s Izraelem

Seznámení s Izraelem

Ve čtvrtek 12. ledna proběhla na naší škole přednáška na téma "Moderní Izrael" pod vedením zástupce velvyslance Izraele v Praze, pana S. Shahara, jehož doprovázela paní Mohylová, též pracovnice ambasády, a pan Čírtek za organizátory soutěže CEMACH.

CEMACH je kreativní soutěž pro studenty středních škol, která je zaměřena na poznání Izraele. Díky této soutěži studenti poznávají kouzlo novodobého Izraele poté zpracovávají své projekty k tomuto tématu. To byl právě důvod, proč byla na naší škole uspořádaná v angličtině vedená přednáška pana Shahara. Přednášky se zúčastnili účastníci soutěže CEMACH z naší školy a studenti semináře z politologie a mezinárodních vztahů.

Jako jeden z účastníků (a soutěžících) musím říci, že připravený program byl nejen poučný, ale velmi zajímavý. Dozvěděli jsme se spoustu informací nejprve obecně o Izraeli jako demokratickém státu, poté jsme žasli nad vynálezy, které Izraelité používají. Příkladem mohou být silnice, které vstřebávají energii projíždějících aut. Pan Shahar se věnoval i izraelské kultuře a shlédli jsme úryvek filmu "Waltz in Bashir".

Celá akce byla velice zajímavá, a proto bych ráda touto cestou poděkovala všem organizátorům i přednášejícím. 

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Zdeněk Rylich

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

27.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
26.05.2026

Studentský parlament Gymnázia Bohumila Hrabala Nymburk pořádá Majáles 2026 – jednu z největších studentských akcí v České republice. Letos se vracíme po roční pauze a chystáme se to udělat pořádně.
Akce se koná v sobotu 30. května 2026 od 13:45 do půlnoci pod nymburskými hradbami. Vstup je pro všechny zcela zdarma.

celý článek
27.05.2026
Naše učitelka informatiky Lenka Vojtěchová převzala ocenění za pedagogickou činnost v rámci republikového finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic 2026, které se konalo 14. května 2026. Ocenění jí předal ministr školství Robert Plaga.Toto ocenění je významným uznáním její práce v oblasti rozvoje studentů v informatice, programování, kybernetické bezpečnosti a moderních technologií.
celý článek