Ostrá expedice DofE Vyžlovka

Ostrá expedice DofE Vyžlovka

V pátek ráno jsme vyrazily na naši první ostrou expedici. Dojely jsme hromadnou dopravou do Vyžlovky u Říčan a vydaly se údolím Šembery až do Českého brodu.

Vyšly jsme z Vyžlovky přes Kozojedy, Na Zámkách až na mýtinu, kde jsme přenocovaly. Po cestě jsme se najedly třešní, a také jsme viděly dva poníky a osla, těm jsme daly trochu natrhané trávy a pokračovaly v cestě. Na Zámkách jsme si daly oběd a zahrály si žolíky.
Večer jsme si tentokrát již zdárně uvařily těstoviny s pestem, pobyly s panem Otradovským a panem Rajou u ohně a šly jsme spát.
V noci jsme slyšely štěkat srnku, která musela být pár metrů od našich stanů. Potom začalo pršet a přestalo až ráno, když jsme vstávaly. Po snídani jsme sbalily stany a vydaly se dál směrem k Českému Brodu. Tam jsme dorazily v půl dvanácté dopoledne a zdárně tak uzavřely naší expedici.

 

Anna Hířová Kb

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
26.11.2025

Letošní mistrovství republiky ve středoškolském volejbalu přineslo napínavé souboje, skvělou atmosféru a výkony, na které mohou být všechny zúčastněné týmy právem hrdé. Gymnázium B.H. Nymburk se v silné konkurenci neztratilo a po sérii vyrovnaných utkání obsadilo konečné 5. místo.

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.