Přípravná expedice bronzových účastníků programu DofE

Přípravná expedice bronzových účastníků programu DofE

Jako každý rok v květnu začíná pro účastníky programu DofE doba expediční. Vše startuje přípravnou expedicí bronzových skupin. Obě skupiny, jedna z KA a druhá z KB, měly za úkol si naplánovat cestu do obce Tuchom. Obě skupiny začaly svou pouť na Loučeni. KB absolvovala celou trasu po červéné značce, KA začala na žluté a dokončovala po červené. Obě skupiny si postavily stany, uvařily teplé jídlo a večer strávily u táboráku. 

Expedice DofE

V pátek ráno začala naše první expedice. Vyrazili jsme s batohy na zádech autobusem z Nymburka do Loučeně. Odkud jsme již dále pokračovali pěšky, nejprve po naučné stezce ke studánce a dále přes Jabkenice, Svatojiřský les, Seletice až do našeho cílového místa, na chatu paní učitelky Martínkové v Tuchomi.
Cesta se obešla bez vážných komplikací. Dokonce jsme na místo oběda dorazili s hodinovým náskokem, něž bylo plánováno. Potom co jsme dojedli, jsme opět vyrazili za naším cílem. Po cestě jsme vedli rozhovor o maturitách, do kterého jsme se všichni tak zabrali, až jsme přehlédli odbočující červenou značku a pokračovali rovně. Naštěstí jsme ji potom opět našli, ale cestu jsme si o pár kilometrů protáhli.
Po příchodu na chatu jsme postavili stany a chvíli si jen užívali, že máme volno. Kluci zatím nachystali dříví na oheň. Potom jsme se pustili do vaření těstovin k večeři. Část naší první dávky sice při slévání skončila na zemi, ale naštěstí nám těstoviny ještě zbyli, a tak jsme si dovařili další. Pak už jsme jen chvíli pobyli u táboráku, kde jsme opekli pár buřtů a topinek.
A šli jsme nabrat sílu na další den.
Ráno jsme posnídali ovesnou kaši a sbalili stany. Pak už nás čekaly jen 4 km na nádraží v Rožďalovicích, odkud jsme vyrazili vlakem zpět do Nymburka. Kde jsme v 11 hodin dopoledne úspěšně naši expedici uzavřeli. 
Expedici bych zhodnotila velmi pozitivně a myslím, že jsme si ji všichni velmi užili. Rádi bychom ještě poděkovali panu Otradovskému a paní Martínkové, že nám tuto expedici umožnili a byli po celou dobu velmi ochotni s čímkoli pomoci.

za KB Anna Hířová

 

Naše expedice začala 19.5. v Nymburce na hlavním nádraží. Autobusem jsme dojeli na Loučeň a odtud jsme pokračovali po žluté trase přes Mcely až do Seletic, kde jsme přešli na červenou trasu. V Seleticích jsme se také potkali s kvartou B, se kterou jsme se poté potkávali pravidelně. Pozdní odpoledne jsme došli do Tuchomi. Postavili jsme stany a uvařili si jídlo.
Večer na nás čekal táborák. Opekli jsme si buřty a topinky. U táboráku jsme byli dlouho do noci a sledovali noční oblohu.
Další den jsme museli všechno složit a okolo desáté jsme vyrazili do Rožďalovic. Naši expedici jsme zakončili v cukrárně na rožďalovickém náměstí.
 
za KA Kateřina Marhoulová

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.