Přípravná expedice bronzových účastníků programu DofE

Přípravná expedice bronzových účastníků programu DofE

Jako každý rok v květnu začíná pro účastníky programu DofE doba expediční. Vše startuje přípravnou expedicí bronzových skupin. Obě skupiny, jedna z KA a druhá z KB, měly za úkol si naplánovat cestu do obce Tuchom. Obě skupiny začaly svou pouť na Loučeni. KB absolvovala celou trasu po červéné značce, KA začala na žluté a dokončovala po červené. Obě skupiny si postavily stany, uvařily teplé jídlo a večer strávily u táboráku. 

Expedice DofE

V pátek ráno začala naše první expedice. Vyrazili jsme s batohy na zádech autobusem z Nymburka do Loučeně. Odkud jsme již dále pokračovali pěšky, nejprve po naučné stezce ke studánce a dále přes Jabkenice, Svatojiřský les, Seletice až do našeho cílového místa, na chatu paní učitelky Martínkové v Tuchomi.
Cesta se obešla bez vážných komplikací. Dokonce jsme na místo oběda dorazili s hodinovým náskokem, něž bylo plánováno. Potom co jsme dojedli, jsme opět vyrazili za naším cílem. Po cestě jsme vedli rozhovor o maturitách, do kterého jsme se všichni tak zabrali, až jsme přehlédli odbočující červenou značku a pokračovali rovně. Naštěstí jsme ji potom opět našli, ale cestu jsme si o pár kilometrů protáhli.
Po příchodu na chatu jsme postavili stany a chvíli si jen užívali, že máme volno. Kluci zatím nachystali dříví na oheň. Potom jsme se pustili do vaření těstovin k večeři. Část naší první dávky sice při slévání skončila na zemi, ale naštěstí nám těstoviny ještě zbyli, a tak jsme si dovařili další. Pak už jsme jen chvíli pobyli u táboráku, kde jsme opekli pár buřtů a topinek.
A šli jsme nabrat sílu na další den.
Ráno jsme posnídali ovesnou kaši a sbalili stany. Pak už nás čekaly jen 4 km na nádraží v Rožďalovicích, odkud jsme vyrazili vlakem zpět do Nymburka. Kde jsme v 11 hodin dopoledne úspěšně naši expedici uzavřeli. 
Expedici bych zhodnotila velmi pozitivně a myslím, že jsme si ji všichni velmi užili. Rádi bychom ještě poděkovali panu Otradovskému a paní Martínkové, že nám tuto expedici umožnili a byli po celou dobu velmi ochotni s čímkoli pomoci.

za KB Anna Hířová

 

Naše expedice začala 19.5. v Nymburce na hlavním nádraží. Autobusem jsme dojeli na Loučeň a odtud jsme pokračovali po žluté trase přes Mcely až do Seletic, kde jsme přešli na červenou trasu. V Seleticích jsme se také potkali s kvartou B, se kterou jsme se poté potkávali pravidelně. Pozdní odpoledne jsme došli do Tuchomi. Postavili jsme stany a uvařili si jídlo.
Večer na nás čekal táborák. Opekli jsme si buřty a topinky. U táboráku jsme byli dlouho do noci a sledovali noční oblohu.
Další den jsme museli všechno složit a okolo desáté jsme vyrazili do Rožďalovic. Naši expedici jsme zakončili v cukrárně na rožďalovickém náměstí.
 
za KA Kateřina Marhoulová

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.05.2023

     Tento týden do bojů ve dvou skupinách zasáhlo dalších 7 týmů a tak pomalu můžeme odhadovat favority soutěže. Jistě mezi ně budou patřit obhájci loňského prvenství, kteří pod stejným názvem - Kubátovy kočičky, těsně (19:17) zvítězili nad dalším aspirantem postupu - týmem gRIZZLies (8.OA). Právě gRIZZLies si připsali už 2 výhry a v tuto chvíli to vypadá, že klíčový pro tento tým bude poslední zápas ve skupině proti Snickers. Ve skupině B srdnatě bojoval jediný čistě dívčí tým - Těžkotonážní srny II. Obzvlášť jejich zápas proti týmu Gerlach a neuvěřitelných 13 bodů na straně děvčat (Maruška Š. 9b), bylo příjemným překvapením. Nicméně poslední body dnešního dne si připsali Jonáš Janota (svým dunkem) a Peter Kováčik, díky kterému můžeme náš turnaj označit jako MEZINÁRODNÍ:). 

celý článek
25.05.2023

Dne 25. května jsme se celá skupina našeho Dofebufetíku vypravila na setkání účastníků programu DofE s princem Edwardem. Na akci jsme měli za úkol představit náš projekt princovi, čehož se ujaly zakládající členky Dofebufetíku a zajistit občerstvení. Naše zážitky z celého dne se pár z nás snažilo sepsat v následujících větách.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.