Ptačí expedice do Jizerských hor

Ptačí expedice do Jizerských hor

Dne 12.05. jsme s plnými krosnami vyrazily na DofE expedici do Jizerských hor. V osm hodin jsme nasedly na vlak a o hodinu a pul pozdeji jsme dorazily do Harrachova, kde naše výprava začala. První den nás čekalo krásných deset kilometrů podél Jizery, které jsme ušly v mimořádném čase. Turistický přístřešek, v kterém jsem přespávaly, se nacházel za Karlovským mostem a za polskými hranicemi. Zadělaly jsme těsto na indiánský chléb a dokonce se i otužovaly.

Druhý den ráno jsme doplnily zásoby vody, uvařily si instantní kaši a vyrazily na náročnou cestu. Čekalo nás 20 kilometrů a zdaleka jsme nešly po rovince. Každopádně naší náplní pro tento den bylo pilné studium na ročníkové zkoušky a obdivování krajiny. Ani tentokrát jsme se nevyhnuly otužování a v Černém potoce si nesmočily jen nohy. Naštěstí se náš další přístřešek nacházel nedaleko a po chvíli jsme dorazily k Holubníku - sedlo. K večeři jsme si uvařily zasloužené těstoviny s tuňákem a šly brzy spát, abychom nerušily lesní obyvatele, na jejichž území jsem nocovaly. 

Poslední den jsme se rozhodly si přivstat a vyrazit už ve 4 hodiny ráno, abychom na Holubníku zastihly východ slunce. Východ nám velmi zpříjemnil ráno a snídani - kupované záviny. Měly jsme spoustu času, a tak jsme u Holubníku zůstaly ještě dlouho a hrály hry. Cesta šla hladce, v podstatě celou dobu jsme klesaly, nabíraly vodu ze studánek a užívaly si příjemné počasí. Okolo času oběda jsme ovšem zjistily, že jsem se ztratily a nemohly se na vytištěné trase najít. Naštěstí jsme vše zvládly a úspěšně se setkaly s učiteli. Nakonec jsme zjistily, že jsme místo 10 kilometrů šly kilometrů 18, celkem tedy 50 km, ale díky vyprázdněným krosnám se nám šlo lehce. Z Oldřichova v Hájích jsme vlakem odjížděly v pět hodin a pomalu začaly plánovat zlatou expedici.

 

Emma Nejmanová

+

Luisa Anna Hofmanová

Zuzana Klazarová

Zuzana Krejzarová

Ema Lojková

Eliška Schwarzová

 

Aktuální informace

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

09.11.2022

Krajské kolo středoškolského poháru chlapců v basketbalu se odehrálo za účasti pěti týmů v poděbradské sportovní hale. Naše družstvo svými výkony potvrdilo, že patřilo k favoritům turnaje a jednoznačně zvítězilo ve všech čtyřech utkáních a zajistilo si po zásluze 1. místo a postup na republikové finále, které se uskuteční 15. a 16.11. v Ústí nad Labem. Soupeře jsme přehrávali prakticky ve všech herních dovednostech, což se odrazilo i na celkovém skóre 175:37. 

celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.