Ptačí expedice do Jizerských hor

Ptačí expedice do Jizerských hor

Dne 12.05. jsme s plnými krosnami vyrazily na DofE expedici do Jizerských hor. V osm hodin jsme nasedly na vlak a o hodinu a pul pozdeji jsme dorazily do Harrachova, kde naše výprava začala. První den nás čekalo krásných deset kilometrů podél Jizery, které jsme ušly v mimořádném čase. Turistický přístřešek, v kterém jsem přespávaly, se nacházel za Karlovským mostem a za polskými hranicemi. Zadělaly jsme těsto na indiánský chléb a dokonce se i otužovaly.

Druhý den ráno jsme doplnily zásoby vody, uvařily si instantní kaši a vyrazily na náročnou cestu. Čekalo nás 20 kilometrů a zdaleka jsme nešly po rovince. Každopádně naší náplní pro tento den bylo pilné studium na ročníkové zkoušky a obdivování krajiny. Ani tentokrát jsme se nevyhnuly otužování a v Černém potoce si nesmočily jen nohy. Naštěstí se náš další přístřešek nacházel nedaleko a po chvíli jsme dorazily k Holubníku - sedlo. K večeři jsme si uvařily zasloužené těstoviny s tuňákem a šly brzy spát, abychom nerušily lesní obyvatele, na jejichž území jsem nocovaly. 

Poslední den jsme se rozhodly si přivstat a vyrazit už ve 4 hodiny ráno, abychom na Holubníku zastihly východ slunce. Východ nám velmi zpříjemnil ráno a snídani - kupované záviny. Měly jsme spoustu času, a tak jsme u Holubníku zůstaly ještě dlouho a hrály hry. Cesta šla hladce, v podstatě celou dobu jsme klesaly, nabíraly vodu ze studánek a užívaly si příjemné počasí. Okolo času oběda jsme ovšem zjistily, že jsem se ztratily a nemohly se na vytištěné trase najít. Naštěstí jsme vše zvládly a úspěšně se setkaly s učiteli. Nakonec jsme zjistily, že jsme místo 10 kilometrů šly kilometrů 18, celkem tedy 50 km, ale díky vyprázdněným krosnám se nám šlo lehce. Z Oldřichova v Hájích jsme vlakem odjížděly v pět hodin a pomalu začaly plánovat zlatou expedici.

 

Emma Nejmanová

+

Luisa Anna Hofmanová

Zuzana Klazarová

Zuzana Krejzarová

Ema Lojková

Eliška Schwarzová

 

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.05.2023

     Tento týden do bojů ve dvou skupinách zasáhlo dalších 7 týmů a tak pomalu můžeme odhadovat favority soutěže. Jistě mezi ně budou patřit obhájci loňského prvenství, kteří pod stejným názvem - Kubátovy kočičky, těsně (19:17) zvítězili nad dalším aspirantem postupu - týmem gRIZZLies (8.OA). Právě gRIZZLies si připsali už 2 výhry a v tuto chvíli to vypadá, že klíčový pro tento tým bude poslední zápas ve skupině proti Snickers. Ve skupině B srdnatě bojoval jediný čistě dívčí tým - Těžkotonážní srny II. Obzvlášť jejich zápas proti týmu Gerlach a neuvěřitelných 13 bodů na straně děvčat (Maruška Š. 9b), bylo příjemným překvapením. Nicméně poslední body dnešního dne si připsali Jonáš Janota (svým dunkem) a Peter Kováčik, díky kterému můžeme náš turnaj označit jako MEZINÁRODNÍ:). 

celý článek
04.05.2023

Septimy a 3A absolvovaly 2. a 3. května zážitkový workshop organizace Post Bellum Tak tohle neprojde! ve Skautském institutu v Praze na Staroměstském náměstí. Studenti měli možnost na vlastní kůži začít 70. léta 20. století v Československu.

Anotace z webu Post Bellum naznačuje, o co šlo: Deset přátel se schází, aby společně oslavili narozeniny jednoho z nich. Není to úplně klasická oslava, dárkem pro oslavence je četba samizdatového vydání hry Largo Desolato od zakázaného autora Václava Havla. Zdá se, že nezůstane jen u toho. Co jsou účastníci oslavy ochotni obětovat pro svobodu slova? A mohou si mezi sebou věřit?

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.