🦉 Příval medailí z krajské přehlídky SOČ 2024 🦉

🦉 Příval medailí z krajské přehlídky SOČ 2024 🦉

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

Ze školního kola 46. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ) mohlo postoupit na krajskou přehlídku 21 soutěžících (prací). Jeden z postupujících se pro termínovou kolizi s jinou soutěží, kde se probojoval do republikového kola, rozhodl v SOČ nepokračovat. V časově náročném a nebývale krátkém období podávání přihlášek se během tří dnů po školním kole zvládli přihlásit všichni ostatní. Na základě toho se pak v pátek 26. dubna 2024 ráno se mikrobusem najatým Rodičovským sdružením přepravili na Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře, kde soutěž celý den probíhala. Naši studenti se ucházeli o ocenění v 15 z celkem 18 oborů SOČ.

Výtah z výsledkové listiny KK SOČ 2024 pro naši školu obsahuje i odkazy na videoprezentace a grafický přehled, jaká třída se o které medaile a postupy zasloužila. Letos nebývale vzrostl podíl předmaturantů v SOČ, kteří v případě i pouhé účasti v KK získávají v mnoha oborech jistotu přijetí na vysněnou VŠ bez přijímacích zkoušek (a krom toho mají už s ročním náskokem napsanou svou maturitní práci). V meziročním srovnání úspěšnosti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce v SOČ jsou další speciálně vytvořené tabulky a grafy. Na dalším listu je i sumarizace úspěchů na celostátních přehlídkách. Ta letošní se bude konat v Pardubicích 21. až 23. června na SPŠ Elektrotechnická a VOŠ Pardubice.

Děkujeme všem soutěžícím za vzornou a úspěšnou reprezentaci gymnázia, postupujícím držíme všechny palce do celostátního kola (pracím v licitačním řízení, aby v něm uspěly). A maturantům důstojné a bezproblémové ukončení středoškolského studia a přijetí k univerzitnímu.

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.