SOČ - nejlepší start ve vědě

17.06.2017
SOČ - nejlepší start ve vědě

Celostátní kolo 39. ročníku SOČ se letos konalo v Boskovicích na VOŠ ekonomické a zdravotnické a SOŠ Boskovice. Záštitu nad letošním ročníkem převzal bývalý předseda Akademie věd ČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc.; ten a další významní hosté byli přítomni na zahájení, byli to např.: hejtman JM kraje JUDr. Bohumil Šimek, starostka města Boskovice Bc. Hana Nedomová, vědecký pracovník Fyziologického ústavu AV ČR prof. RNDr. František Vyskočil, DrSc., dr. h. c., dále studenty přišli pozdravit představitelé vysokých škol a další významní hosté.

V sobotu 17. 6. 2017 přesně v 8.00 boskovického času povstalo 18 předsedů a předsedkyň odborných porot, kteří milým proslovem zahájili obhajoby 39. celostátní přehlídky SOČ a pak se pustili do přísného neb spravedlivého hodnocení jejich prací. Naše škola měla hned 2 želízka v ohni. Petr Červinka obhajoval svoji práci: "Zaniklé rybníky na Nymbursku, vymezení někdejšího Chlebského a Bobnického rybníka" v oboru č. 5: Geologie, geografie. Dominika Tanglová měla práci z oboru č. 2: "Jednočočkový dalekohled".

Oba naši dnes už bývalí studenti se rozhodně v těžké konkurenci neztratili a ve výsledkové listině si můžeme s radostí přečíst:

12. místo

Název práce: Jednočočkový dalekohled

Autor: Dominika Tanglová

Škola: Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce, Komenského 779, Nymburk

Kraj: Středočeský

6. místo

Název práce: Zaniklé rybníky na Nymbursku, vymezení někdejšího Chlebského a Bobnického rybníka

Autor: Petr Červinka

Škola: Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce, Komenského 779, Nymburk

Kraj: Středočeský

Zvláštní cena: Návrh na účast na celostátní přehlídku SOČ na Slovensku

Oběma studentům gratulujeme.

Jubilejní 40. ročník se bude konat na Slovanském gymnáziu v Olomouci.

Věřím, že i zde budeme mít zástupce z naší školy.

Motivací pro budoucí studenty budiž nejenom to, že úspěšná účast na Krajské a celostátní přehlídce SOČ může být cesta k přijetí na VŠ bez přijímaček.

Zobrazeno: 2463x

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.