Debatní klub Nymburk na turnaji v Hradci Králové

Náš debatní klub se o víkendu 18.-20.10. vydal na 1. ligový turnaj v této sezoně do Hradce Králové. Po metodickém okénku následovala příprava na sobotní debaty až do brzkých ranních hodin. Druhý den už následovaly debaty, týmu “Le debúte” ve složení Tadeáš Brablc (4KB), Ondřej Klíma (4KA), Luisa Anna Hofmanová a Zuzana Klazarová (obě 3TA) se nejprve první debata, kde se snažil prosadit 100% dědickou daň, příliš nepovedla a prohrál přesvědčivě 0:3. Když ale debatoval jako opozice, povedlo se mu už vyhrát 3:0. Stejný průběh měly i debaty odpolední, kde jsme naopak debatovali na tezi “Pozitivní diskriminace je vhodným způsobem, jak řešit problémy menšin.” V druhém týmu “Chceme motýle” debatoval z našeho gymnázia pouze Matěj Piller (4A) a byl připojen k debatérům z gymnázia Opatov. Jeho týmu se dařilo velmi podobně, jen s rozdílem, že jedna debata byla v jejich případě nepřesvědčivá. Po večerním programu jsme se pokusili dospat předešlou noc a vyspat se na nedělní poslední nepřipravenou debatu. Bavili jsme se o přínosu známkování na školách. Náš tým vyhrál a tým z Opatova a Matějem prohrál 2:1. Po vyhlášení jsme mohli spokojení odjet domů.

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Bohumil Hrabal

JUDr. Bohumil Hrabal (28. 3. 1914–3. 2. 1997), rozený Bohumil František Kilian, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století, absolvoval na nymburské reálce v roce 1934.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.