Krajské kolo šachu

Krajské kolo šachu

Druhé místo v krajském kole a postup na finálový turnaj mistrovství republiky.

V úterý 22. 3. se v Neratovicích sešli nejlepší šachisté Středočeského kraje, aby bojovali o postup na Mistrovství České republiky v šachu družstev. Družstvo starších žáků ve složení Bruno Topenčík(1PB), Vojtěch Král(2SB), Vladislav Stefaniv(1PB), Kateřina Kammová(1PB), Šárka Engelthalerová (2SB) a Antonín Pešek(3TB) patřilo k největším favoritům a díky druhé příčce postup na "MČR" vybojovalo.

Jak viděla turnaj Kačka

Dnes jsme vyrazili na šachový turnaj. Jeli jsme vlakem z Nymburka, přes Lysou nad Labem, přestupovali v Čelákovicích a dojeli do Neratovic. Tam jsme došli do společenského domu s kino sálem. Hráli jsme ve čtyřčlenném družstvu s náhradníky, se kterými jsme střídali. Sestavena byla z hráčů: Bruno Topenčík, Antonín Pešek, Vladislav Stefaniv, Kateřina Kammová, Šárka Engelthalerová a Vojta Král. První kolo jsme hráli se ZŠ JAK Lysá n./L. vyhráli jsme 4:0. Druhé kolo jsme dostali asi nejtěžší soupeře Dvořákovo Gymnázium Kralupy a remizovali jsme 2:2. Ve třetím kole jsme vyhráli 4:0, ve čtvrtém vyhráli 3:1, ve pátém kole 2,5:1,5, ve šestém vyhráli 4:0 a v sedmém jsme také vyhráli 3:1. Skončili jsme druzí se 22,5 body za Gymnáziem Kralupy se stejným počtem bodů jen o dva body pomocného hodnocení. Postoupili jsme na Mistrovství české republiky šachu ve školních družstvech. Třetí skončili Gymnázium Čelákovice  17,5 body. Šli jsme na zmrzlinu a pak jeli domů.

Všichni šachisté zaslouží velkou pochvalu. Při nadcházejícím mistrovství jim budeme držet palce.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.