Krajské kolo šachu

Krajské kolo šachu

Druhé místo v krajském kole a postup na finálový turnaj mistrovství republiky.

V úterý 22. 3. se v Neratovicích sešli nejlepší šachisté Středočeského kraje, aby bojovali o postup na Mistrovství České republiky v šachu družstev. Družstvo starších žáků ve složení Bruno Topenčík(1PB), Vojtěch Král(2SB), Vladislav Stefaniv(1PB), Kateřina Kammová(1PB), Šárka Engelthalerová (2SB) a Antonín Pešek(3TB) patřilo k největším favoritům a díky druhé příčce postup na "MČR" vybojovalo.

Jak viděla turnaj Kačka

Dnes jsme vyrazili na šachový turnaj. Jeli jsme vlakem z Nymburka, přes Lysou nad Labem, přestupovali v Čelákovicích a dojeli do Neratovic. Tam jsme došli do společenského domu s kino sálem. Hráli jsme ve čtyřčlenném družstvu s náhradníky, se kterými jsme střídali. Sestavena byla z hráčů: Bruno Topenčík, Antonín Pešek, Vladislav Stefaniv, Kateřina Kammová, Šárka Engelthalerová a Vojta Král. První kolo jsme hráli se ZŠ JAK Lysá n./L. vyhráli jsme 4:0. Druhé kolo jsme dostali asi nejtěžší soupeře Dvořákovo Gymnázium Kralupy a remizovali jsme 2:2. Ve třetím kole jsme vyhráli 4:0, ve čtvrtém vyhráli 3:1, ve pátém kole 2,5:1,5, ve šestém vyhráli 4:0 a v sedmém jsme také vyhráli 3:1. Skončili jsme druzí se 22,5 body za Gymnáziem Kralupy se stejným počtem bodů jen o dva body pomocného hodnocení. Postoupili jsme na Mistrovství české republiky šachu ve školních družstvech. Třetí skončili Gymnázium Čelákovice  17,5 body. Šli jsme na zmrzlinu a pak jeli domů.

Všichni šachisté zaslouží velkou pochvalu. Při nadcházejícím mistrovství jim budeme držet palce.

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 11 %
John Schaar 43 %
Napoleon Hill 12 %
Celkový počet hlasů: 97
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu