Školní kolo SOČ

Školní kolo SOČ

Je dobojováno a všech 8 soutěžících postupuje do krajského kola SOČ, které se konána na SPŠ stavební a OA Cyrila Boudy na Kladně.

V těchto chvílích studenti ještě "ladí" své prezentace, aby 25.4.2017 v krajském kole své práce obhájili ještě o stupínek lépe, tak, jak jim po skončení školního kola doporučili členové obou porot.

Letos o školní kolo byl velký zájem ze strany diváků - spolužáků. Doufejme, že se nechali inspirovat a budou z nich budoucí "sočkaři". Práce byly zajímavé a pestré a tak se diváci mohli přesvědčit, že dron Fádiho Kanouta opravdu na školním dvoře vzlétl, že fyzikální pomůcky, které vyrobil František Zajíc fungují, Matěj Prášil nám vysvětlil, jak je to s projektem Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe, Matěj Ballaty posluchačům přiblížil, jaké existenční otázky řeší studenti našeho gymnázia, Petr Červinka nám ukázal mapu zaniklých rybníků v našem regionu, Marek Raja ve svém velice odborném výkladu popsal svá měření v oblasti slunečních článků a jediná zástupkyně něžného pohlaví Dominika Tanglová poučila spolužáky, jak vyrobit jednočočkový dalekohled.

Přejeme všem soutěžícím hodně úspěchů v dalších kolech SOČ.

Za fotodokumentaci děkujeme Bětce Šichtové 6XA

Zobrazeno: 2864x

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

17. květen 1903

Američanka Agne Woodová zaběhla v Poughkeepsie (stát New York) 220 yardů za 30,6 s. Byl to první registrovaný světový rekord v běhu žen.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.