Školní kolo SOČ

Školní kolo SOČ

Je dobojováno a všech 8 soutěžících postupuje do krajského kola SOČ, které se konána na SPŠ stavební a OA Cyrila Boudy na Kladně.

V těchto chvílích studenti ještě "ladí" své prezentace, aby 25.4.2017 v krajském kole své práce obhájili ještě o stupínek lépe, tak, jak jim po skončení školního kola doporučili členové obou porot.

Letos o školní kolo byl velký zájem ze strany diváků - spolužáků. Doufejme, že se nechali inspirovat a budou z nich budoucí "sočkaři". Práce byly zajímavé a pestré a tak se diváci mohli přesvědčit, že dron Fádiho Kanouta opravdu na školním dvoře vzlétl, že fyzikální pomůcky, které vyrobil František Zajíc fungují, Matěj Prášil nám vysvětlil, jak je to s projektem Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe, Matěj Ballaty posluchačům přiblížil, jaké existenční otázky řeší studenti našeho gymnázia, Petr Červinka nám ukázal mapu zaniklých rybníků v našem regionu, Marek Raja ve svém velice odborném výkladu popsal svá měření v oblasti slunečních článků a jediná zástupkyně něžného pohlaví Dominika Tanglová poučila spolužáky, jak vyrobit jednočočkový dalekohled.

Přejeme všem soutěžícím hodně úspěchů v dalších kolech SOČ.

Za fotodokumentaci děkujeme Bětce Šichtové 6XA

Zobrazeno: 6181x

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem.

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.