Florbal SŠ

21.11.2012
Florbal SŠ

Halou se ozvalo táhlé písknutí a zápas o všechno, čili o postup do krajského kola, právě začal. Patnáctka borců Gymnázia Nymburk si to rozdala s kluky z poděbradského EKO gymplu. A že zápas stál opravdu za to! Vše bylo korunováno skvělým výkonem, výhrou 6:2 i postupem do krajského kola.

Hrálo se netradičně 2x20 minut. Začátek byl těžký. Během prvních minut nebylo ani jedno družstvo schopno prostrčit děrovaný nesmysl do protivníkovy branky. Vše se změnilo s příchodem další formace. Po protivníkově zaváhání a špatném přebrání hráčů se nám povedlo vstřelit první gól. Další následoval o chvíli později a tým z Poděbrad byl rázem na lopatkách. S tímto skóre skončil první poločas, ve kterém jsme děkovali brankáři Jakubu Posejpalovi, který místy dokazoval, že jeho brankářské schopnosti snad ani nemohou pocházet z naší planety. Do druhé půle jsme vstoupili sebevědomější, a to byla chyba. Náš přístup se nám vymstil v podobě gólu v naší brance. Podle přísloví, že co tě nezabije, to tě posílí, jsme se semkli a z toho pramenily dva rychlé údery. Drama vrcholilo - dvě minuty před koncem základní hrací doby zkusili poděbradští odvolat gólmana. Mezitím totiž snížili na 2:4 - velice šťastnou střelou z blízké vzdálenosti se trefil jejich nejlepší hráč. Hra v šesti EKO gymplu nic nepřinesla, ba naopak, obdrželi další gól. Na hodinách už odbíhaly poslední sekundy, kdy jsme jejich mužstvu zasadili poslední direkt. Po překonání vyběhnuvšího gólmana se skóre uzavřelo na 6:2.

Děkuji všem zúčastněným hráčům za super výkon a hola, hola, kola, kraj nás volá!

Soupiska Gymnázia Nymburk: Posejpal Jakub, Hladík Štěpán, Ryšavý Ivo, Podlipný Jan, Koucký Marek, Šmíd Ondřej, Souček Jiří, Marushchak Dmytro, Koláčný Josef, Tázler Jakub, Beran Marek, Štěpánek František, Nguyen Duc Anh, Mejzr Patrik a Souček Pavel (nehrál zraněný Milan Peterka).

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.