Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Ve sportovní hale na zimním stadionu v Nymburce se v úterý 12. 4. 2016 uskutečnilo okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce. Družstvo dívek, ve kterém hrály: Barbora Plachá, Kristýna Šustrová, Karolina Šustrová, Barbora Bohuslavová, Veronika Žampová, Tereza Skořepová a Marianna Riegerová, jasně vyhrálo všechny zápasy a získalo 1. místo.

Naše dívčí družstvo nastoupilo v základní části turnaje do jedné ze dvou skupin hochů. Ve skupině porazila naše děvčata postupně družstva ze ZŠ Komenského v Nymburce, ze ZŠ Tyršova v Nymburce a i pozdějšího vítěze turnaje chlapců ZŠ JAK A z Lysé nad Labem. V posledním zapase, hrála děvčata „superfinále“ s vítězkami dívčí skupiny ze ZŠ Kostomlaty. Po trochu rozpačitém začátku dokázala naše děvčata opět přesvědčivě zvítězit.

Družstvo chlapců A, které bylo složeno ze studentů prim a sekund: František Vlasák, Tobiáš Daneš, Ondřej Skořepa, Petr Strolený, Dominik Najman, Vojtěch Žáček, Ondřej Danzer, hrálo ve tříčlenné skupině, ve které v jednom zápase těsně porazili naši chlapci družstvo B ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem, a v druhém utkání podlehli po špatném začátku družstvu ze ZŠ Komenského v Nymburce. V posledním utkání o 3. a 4. místo porazili naši hráči tým ze ZŠ Tyršova Nymburk a obsadili 3. místo.

Družstvo B hochů, tvořili studenti z kvart a tercií Matěj Zikmunda, Michal Zoubek, Dominik Filip, Vojtěch Pustý, Vojtěch Rygl, Ondřej Techlovský a Ondřej Tichý, toto družstvo prohrálo všechna utkání základní skupiny a bohužel i poslední zápas o 5. až 6. místo, když ještě 3 minuty před koncem vedli naši volejbalisté 23:19, prohráli nakonec těsně o jeden bod 26:27.

Do soutěže dívek se přihlásilo pět družstev: 1. místo GBH Nymburk 2. místo ZŠ Kostomlaty 3. místo ZŠ Tyršova Nymburk 4. místo ZŠ Komenského Nymburk. 5. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem.

Turnaj chlapců byl soubojem šesti družstev ze čtyř škol: 1. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem A, 2. místo ZŠ Komenského Nymburk, 3. místo GBH Nymburk A, 4. místo ZŠ Tyršova Nymburk, 5. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem B, 6. místo GBH Nymburk B.

Chtěla bych také poděkovat všem pomocným organizátorům z naší školy, kteří velkou měrou přispěly ke skvělému průběhu celého dnešního turnaje.