Orion Florbal cup dívek

Orion Florbal cup dívek

Dnes 31. 10. se v hale ZŠ Komenského uskutečnil florbalový turnaj dívek - Orion cup. Zúčastnily se ZŠ Loučeň, ZŠ Městec Králové, ZŠ Komenského a družstvo naší školy.

Před první utkáním jsme se důkladně rozcvičily a psychicky připravily na mnohem lepší soupeře, ze kterých jsme měly velký respekt. V prvním zápase jsme se utkaly s dívkami z Městce Králové. Byly to opravdu silné soupeřky a neměly jsme proti nim moc šancí. Dopadlo to 10:0. Poté jsme se setkaly s dívkami z Loučeně. Měly jsme z nich strach, ale dopadlo to lépe, než jsme čekaly. Naše obrana jako zázrakem zesílila, ale i tak jsme prohrály. Ze zápasu jsme měly mnohem lepší pocit. Loučeň vyhrála 4:0. Poslední zápas s dívkami ze školy Komenského měl vše rozhodnout. V prvním poločase jsme daly jeden gól. V druhém poločase jsme od dívek získaly odezvu - jeden gól, avšak zanechaly jsme chladnou hlavu a nakonec vyhrály 4:1. Okresní přebor vyhrála opět ZŠ Městec Králové, druhé místo obsadila ZŠ Loučeň, třetí jsme skončily my a na čtvrtém místě skončila ZŠ Komenského.

Měly jsme ze sebe skvělý pocit, že jsme neskončily poslední jako v minulém roce, a těšíme se, až si příští rok zase zahrajeme.

Naši školu reprezentovaly: Alžběta Galčíková, Eliška Prášilová (1PB), Barbora Bičáková (1PA), Klára Malá, Tereza Pazderová (2SB), Michaela Poláčková, Eliška Galčíková a Kateřina Burjánková (4KB).

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), znalec dějin pedagogiky a alternativních pedagogických směrů, zabývající se i hodnocením kvality pedagogických procesů, poradce několika ministrů školství, vysokoškolský učitel a akademický pracovník pardubické univerzity na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.