Po loňském primátu pouze 4. místo na okrese

Ve čtvrtek 14.3. se v hale ZŠ Komenského konalo okresní kolo v basketbale SLZŠ. V loňském roce žáci gymnázia tuto soutěž ovládli celkově, když ani v republikovém finále v Děčíně nenašli žádného přemožitele. V letošním roce se takový úspěch rozhodně čekat nedal, neboť hráči basketbalu v našem současném kádru jsou teprve v tercii, z kvart je doplnili basketbalisté rekreační a spíše vyznavači jiných kolektivních sportů jako fotbal či volejbal.

Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol. V naší skupině B jsme se postupně utkali se ZŠ RAF Nymburk a ZŠ Komenského. Druhou skupinu tvořili ZŠ TGM Poděbrady, ZŠ TGM Milovice a Gymnázium Jiřího z Poděbrad.

V úvodním utkání jsme si poradili s nymburskou RAFkou, když jsme je vcelku přesvědčivě přehráli 34:15. Druhý duel se ZŠ Komenského byl vcelku vyrovnaný, ale v druhé půli jsme již soupeři nestačili. Nakonec jsme prohráli 10:17.

V semifinále jsme narazili na velmi silné ZŠ TGM Poděbrady a výsledek 5:30 mluví za vše. V souboji o 3. místo byli šťastnější hráči poděbradského gymnázia, kteří nás zdolali v poměru 23:17.

Tým GBHN: Jakubal, Střítežský, Kopeček, Pergel, Daneš, Poláček, Lahoda, Lojka, Skořepa.

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.