Erasmus+ očima studentů

22.12.2023
Erasmus+ očima studentů

Rádi bychom se s vámi podělili o poslední report z našeho pobytu a cesty do Westerburgu a přikládáme highlights našeho programu v podobě společně natočených videí k blížícím se evropským volbám.

 

 

 Podívejte se s námi:

https://youtu.be/vw484a2vn0s?si=YBomfrRrPpQGvHoW

https://youtu.be/rrfmrpRUsCw?si=mknOkKuzFxNiHbEO

https://youtube.com/shorts/8Vn9RfkkQ1k?si=roMbpP9z0c2TMGS8

https://youtu.be/c2cWqIQFgDI?si=UWFIj1SmiBqAhiXa

 

Po třináctihodinové cestě, několika přestupech a vtipném hledání nástupiště v Norimberku jsme se konečně dostali do Westerburgu a ubytovali se v hotelu Bender.

Hned další den jsme zamířili do místní BBS Schule, kde jsme byli mile přivítáni vedením školy. Následně jsme se vydali na prohlídku školy, která nás překvapila svojí velikostí, open space učebními prostory a velkou nabídkou oborů. Také jsme měli možnost navštívit několik hodin např. ZSV, robotiku, angličtinu a němčinu. Odpoledne jsme se seznámili s členy Europa-AG (kroužek zabývající se tématy a děním v Evropské unii). Ti pro nás měli připravené seznamovací hry, díky kterým se mezi námi prolomily ledy. Později k večeru jsme se společně vydali na bowling a kebab, kde nám jídlo přivezl místní robotický sluha.

Další den jsme opět strávili ve škole s Europa-AG, jako překvapení pro nás měli připravené video s pozdravem z Evropského parlamentu od německého europoslance a české europoslankyně. Ve skupinkách, které byly namíchané z českých i německých studentů, jsme točili videa na téma voleb do Evropského parlamentu. Odpoledne jsme se vydali na vánoční trhy do nedalekého Limburgu.

Ve středu jsme měli navštívit s celou 13. třídou vládní bunkr, ovšem nastala komplikace a objednané autobusy nepřijely. Nakonec jsme tedy jeli do bunkru jen my s Europa-AG. Jako rozlučku pro nás měli připravenou pizzu, další společné hry a celkově příjemně připravený večer. Na závěr jsme si přehráli naše natočená videa.

Ve čtvrtek jsme se vydali na zpáteční cestu, která kvůli komplikacím ze strany Deutsche Bahn a špatnému počasí trvala rekordních 16 hodin.

Díky tomuto pobytu v Německu jsme si procvičili německý jazyk, získali nová přátelství mezi sebou i německými studenty, a proto bychom chtěli moc poděkovat německým učitelům a studentům za dokonale připravený program a celkově příjemně strávený čas.

P.S. Bohužel se nám nepodařilo splnit jeden z hlavních cílů zájezdu, a to naučit německé studenty slovo řeřicha.

 

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.