Zlatá ceremonie DofE

Zlatá ceremonie DofE

Hrdost. Vytrvalost. Pomoc druhým. Překonání sebe samého. Právě taková slova několikrát zazněla z úst předsedy Senátu i výkonné ředitelky DofE a mnoha absolventů zlaté úrovně.

Zlatá ceremonie DofE proběhla v pondělí 9. června ve Valdštejnských zahradách a bylo během ní oceněno rekordních sto padesát absolventů tohoto programu. Z naší školy mělo čest převzít své zlaté odznaky i certifikáty 12 studentů z maturitních a předmaturitních ročníků, kteří se po dobu roku a půl věnovali vybraným aktivitám v oblasti sportu, rozvoje dovednosti a dobrovolnictví a toto úsilí završili úspěšným zvládnutím čtyřdenní expedice i rezidenčního projektu.

 

Před zahájením samotné ceremonie jsem měla možnost zúčastnit se debaty s předsedou Senátu, panem Milošem Vystrčilem. Jejím ústředním tématem bylo, co nám dalo DofE, ale zabývali jsme se i tím, co můžeme dělat dále, aby DofE rostlo. Překvapilo mě, jak moc pana předsedu naše příspěvky do diskuzí zajímaly a kolik všetečných otázek byl schopen  vymyslet během pár sekund. Především pro mě ale bylo nesmírně zajímavé setkat se s inspirativními laureáty z jiných škol i regionů. Během necelé hodiny jsem tak mluvila s absolventkami, které na svůj rezidenční projekt vyjely do Francie nebo Japonska, a také s mladými lidmi, kteří již vedou další skupiny Dofáků ať už online nebo osobně v regionech. 

 

Zlatá ceremonie byla zahájena hudebním vystoupením skupiny The Sound of Park Line a následovala slova výkonné ředitelky DofE Gabriely Drastichové a předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Celou ceremonií nás provedli skvělí moderátoři Eliška a Adam z řad absolventů. Při předávání zlatých odznaků a certifikátů vždy přečetli krátké medailonky, které laureáty blíže představili ostatním. Během toho jsem si uvědomila, jak moc rozmanité jsou aktivity, kterým se zlatí Dofáci věnovali - v medailoncích se vedle obvyklejšího běhání či vaření několikrát objevilo i učení korejštiny, taekwondo nebo třeba organizace tzv. Dnů pro budoucnost pro spolužáky na vlastním gymnáziu a vývoj projektu, který má za úkol pomoci slabozrakým. Dalším absolventům předávali ceny britský velvyslanec Matt Field, člen dozorčí rady DofE Jan Sýkora, bojovnice Martina Ptáčková nebo ředitelka spolku Díky že můžem Bára Stárek. Celá akce byla ukončena velkým potleskem všem zúčastněným - zlatým absolventům, organizátorům, předávajícím hostům, rodičům, přátelům a hlavně vedoucím. Právě naše vedoucí, paní Martínková, nám nebyla oporou jen na pondělní ceremonii, ale především po celou dobu naší cesty s DofE a za to jí patří velké poděkování.

 

Děkujeme!

Antonie Fraňková

 

 

Zlatou úroveň v roce 2025 dokončili tito studenti a studentky:

Adéla Havlinová

Adéla Radilová

Anna Grešulová

Antonie Fraňková

Barbora Pacourková

Barbora Šídová

Blanka Dohnalová

Darja Kyzivátová

Ema Lojková

Jana Němcová

Luisa Anna Hofmanová

Michaela Kasíková

Simona Bursová

Tomáš Kratochvíl

Veronika Zemanová

 

 

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
19.01.2026

Beseda s investigativní novinářkou Zdislavou Pokornou, které se zúčastnili studenti společenskovědních a politologických seminářů z předmaturitních a maturitních ročníků, se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Studenti projevili výrazný zájem o probíraná témata, aktivně se zapojovali do diskuse a kladli řadu promyšlených a věcných dotazů, které svědčily o jejich orientaci v současném společenském dění.

celý článek
26.01.2026

Na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Nezapomínáme!

celý článek