IV. kvalifikační turnaj Debatní ligy - Liberec

IV. kvalifikační turnaj Debatní ligy - Liberec

O dalším debantím turnaji Debatní ligy informuje ve své zprávě tehdejší trenér DK prof. Otakar Sedláček. Nymburští debatéři se poprové umístili na stupních vítězů v rámci kvalifikačního turnaje!

"Předposlední březnový víkend pořádala Asociace debatních klubů ČR letošní IV. turnaj XI. ročníku soutěže Debatní liga - „Mezi horami“ v severočeském Liberci.

Již etablovaný debatní klub nymburského gymnázia uspěl v konkurenci třiceti týmů z celé ČR více než úctyhodně: tým Vox Populi (Tereza Novotná, Jan Knytl a Michal Douša ze třídy septima B) obsadil celkové druhé místo! Tým Bez debat (septima A - Tomáš Vaněk, Jiří Počarovský, Robert Bucek a Pavel Horáček ze třídy 3A) se umístil na 5. místě a G-tým (Jakub Hučík, Jan Samek, Jiří Hofman ze septimy B společně s Ludmilou Matuchovou z kvinty B) skončili na 8 místě. 

V termínu od 21. do 23. dubna se náš klub zúčastní závěrečného „Open turnaje“ , konaném opět v Liberci."

Zdroj: http://www.gym-nymburk.cz/z_cinnosti/souteze.html#debat_liga06

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Pavel Snítilý

Mgr. Pavel Snítilý, archeolog, zástupce ředitele a dokumentátor Městského muzea v Čelákovicích, který mj. stál v roce 2016 u výjimečného nálezu unikátního bohatě zdobeného meče velmožů starého přes jedno milénium, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1994.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.