Finále Debatní ligy XVI. - PRAHA

Finále Debatní ligy XVI. - PRAHA

Rok se s rokem sešel a debatéři opět zavítali na Gymnázium Nad Alejí v Praze k bitvám ve finálových skupinách... Navíc letos záštitu nad finálovou debatou na půdě Poslanecké sněmovny převzal poslanec z nymburského regionu pan Miroslav Jeník.

 

 

Již tradičně spolu s Finále se konal i Open turnaj nepostoupivších týmů. Tým Per Elequens se ukázal v dobrém světle a dokázal svůj loňský triumf na Open turnaji zopakovat, klobouk dolů před nymburským debatním mládím...

 

Tým TOGO se účastnil svého třetího finále v řadě a znovui v základní skupině narazil na tým složený z reprezentantů ČR pro nadcházející mistrovství světa v debatování. Hned první debata skupiny ukázala až neskutečné výkony z obou stran a po dechberoucí debatě nakonec zvítězil tým Iterum Sequimur 2:1. V Dalších debatách pak nymburští zcela jasně předčili Geniální komando z Prahy a nastupujícíc debatní generaci z OPEN GATE. Postup do semifinále byl tedy opět zaručen.

 

V semifinále se střetli první a druhý tým  kvalifikační části, TOGO a Důdovské kombíčko z OPEN GATE. A nymburští zavšili hořký hat-trick, když padli v poměru hlasů rozhodčích 3:2. Opět tedy samotné finále sledovali jen jako diváci...

 

Samo Finále bylo v režii OPEN GATE,kde se střetli dva jeho týmy. Ale finále bylo jansou záležitostí a předseda panelu rozhodčích Jan Knytl vyhlásil jasného vítěze finálové debaty, v poměru hlasů 7:0 zvítězil tým Iterum Sequimur!

 

Hat-trick byl nakonec pro nymburské i sladký, potřetí opanoval tým TOGO soutěž Debatní pohár, navíc v Debatním poháru se ukázal i tým Per elequens, když získal diplom za 3. místo, to vše v konkurenci 60 týmů!!!  A Gabriela Horynová se stala 2. nejlepší mluvčí roku! Všichni získali své poháry a diplomy z rukou prezidentky ADK Kateřiny Švajcrové a poslance Miroslabva Jeníka. Zlatý odznak s rubínem za svou účast v debatním programu získal na slavnostním zakončení ročníku i trenér Debatního klubu při Gymnáziu Nymburk Jan Knytl...

 

Debatní rok skončil, ale nesmutněte, další debatní rok brzy začne...

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um.

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um. (*1977), muzikoložka, hlasatelka a moderátorka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1996 (pod dívčím příjmením Kopecká).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.