Finále XIV. ročníku Debatní ligy, Nymburk

Finále XIV. ročníku Debatní ligy, Nymburk

Jak si vedl tým TOGO v domácím prostředí na Finálovém turnaji Debatní ligy?

Se čtyřmi výhrami se tým TOGO umístil na děleném druhém místě, když dokázal během debat ukázat své kvality proti soupeřům z Kojetína, Olomouce, Přerova a Prahy. Nad síly nymburských byl jen jeden tým, liberecký katamarán, který však suverénně vládne celé sezóně...

 

Podrobné výsledky můžete nalézt zde: http://debatovani.cz/greybox/?page=turnaj&turnaj_id=79

 

Nymburský tým se kvalifikoval do finálových bojů bez problému. Ve své finálové skupině ho čekaly dva týmy z gymnázia OPEN GATE a z Gymnázia Kojetín. S kojetínským týmem si nymburští zejména díky precizní přípravě hladce poradili a zvítězili 3:0. V dalším kole je čekal velký favorit, tým plný reprezentantů ČR v debatování Non Sequitur, ve velmi kvalitní debatě rozhodovaly maličkosti a také mírná převaha v otázce zkušeností, které nakonec usnadnili cestu za výhrou v debatě českým reprezentantům.

 

Vše tedy spělo k poslední debatě ve skupině, kde se mělo rozhodnout o postupujících do semifinále, nymburští potřebovali zvítězit. A to se také na dalším týmem OPEN GATE podařilo!! Semifinále bylo naše...

 

V souboji o Finále čekal nymburské tým Katamarán z Liberce. Teze o mezinárodní pomoci rozvojovým zemím byla kolbištěm této bitvy. Nymburští se ukázali být skvělým soupeřem, zejména v křížových výsleších své soupeře doslova rozložili, což potvrdili i ve svých hlavních řečech. O to překvapující a hořčí byl výsledek. Panel 5 rozhodčích určil v poměru 3:2 za vítěze liberecké, neuvěřitelné. Člen Národního trenérského týmu M. Pilát, který debatu rozhodoval, označil konečný výsledek za "absolutně nepochopitelný", a nebylo se co divit, argumentem pro rozhodnutí jednoho ze sudích byla věta "TOGO je na finále ještě mladé", co dodat. S hořkostí, ale nakonec s pocitem dobře odvedené práce a se vztyčenou hlavou nymburští očekávali finálovou debatu.

 

V té se utkali jejich přemožitelé Non Sequimur a Katamarán. Debata byla jasná, Non Sequimur se stal vítězem Debatní ligy, a to v obou jazykových větvích!

 

Navíc tým TOGO z rukou prezidenta ADK a ředitele Gymnázia Dr. Kuhna obdrželi trofej pro vítěze Debatního poháru!

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.