Finálový turnaj Debatní ligy 2006/2007 - OLOMOUC

Finálový turnaj Debatní ligy 2006/2007 - OLOMOUC

Finálový turnaj XII. ročníku Debatní ligy se konal v moravském městě Olomouc. Turnaje se zúčastnilo osm nejlepších týmů po dlouhodobé části, mezi nimi i dva týmy Debatního klubu Gymnázia Nymburk.

Poté co vloni týmu "VOX POPULI" v jeho první sezóně jen těsně unikla účast na finálovém turnaji, tak letos nymburské Gymnázium bylo reprezentováno hned dvěma týmy, krom "VOX POPULI" i "G-tým".

Osm týmů bylo rozděleno dle kvalifikačního klíče do dvou čtyřčelnných skupin, z nichž první dva nejúspěšnější po debatách ve skupině postoupí do semifinále. "VOX POPULI" (ve složení M. Douša, L. Grochol, J. Růžička) se ve skupině utkal s libereckou Ponorkou a dále týmy z Mostu a Přerova. "G-tým" naopak s pražskými debatéry, a dvěma týmy z Přerova. Po výsledích debat základních skupin do semifinále postoupil tým "VOX POPULI", "G-týmu" postup unikl o jeden jediný bod.

V semifinále pak nymburší prohráli s budoucími vítězi turnaje, pražským týmem "LAURA". Mimochodem, jediný, kdo dokázal pražské debatéry porazit, byl ještě ve skupině nymburský tým "G-tým" na tezi o přístupu Turecka do EU, a to přesvědčivě.

Na závěr sezóny došlo ještě k vyhlašování nejlepších týmů a řečníků soutěže Debatní pohár. Tým "VOX POPULI" byl vyhlášen jako druhý nejelpší tým poháru. Navíc nejlepším mluvčím byl vyhlášen dle výsledků jednotlivých debat nymburský debatér Jan Knytl.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.