II. turnaj XIII. ročníku Debatní ligy - NYMBURK

II. turnaj XIII. ročníku Debatní ligy - NYMBURK

Po dvou letech se se konání turnaje Debatní ligy přesunulo do prostor Gymnázia Nymburk.

Turnaje konaného na přelomu listopadu a prosince 2007 se účastnily hned tři nymburské týmy: "Vox Dei" (J. Růžička, K. Holan, T. Drška), "Nejsme příčkaři" (E. Kubešová, A. Pásková, Ž. Martínková) a nově i tým studnetů kvarty B "TOGO" (D. Gromada, G. Horynová, J. Sladký, A. Krajčí).

 

Tým "Nejsme příčkaři" navázal na své úspěchy z Liberce a znovu obsadil 4. místo mezi 15 zúčastněnými týmy. Tým "Vox Dei" obsadil místo deaváté. Pro tým "TOGO" skončil turnaj, díky nevhodnému metodickému vedení, zcela bez výhry a tým obsadil poslendí místo. Což se, spolu se splněním akreditačních podmínek (nejen debatních) absolventů Gymnázia, stalo impulzem pro rozvoj spolupráce zkušených debatérů-absolventů se stávajícími studenty. Novým trenérem nymburských debatérů se stal Jan Knytl, absolvent Gymnázia.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Marta Balejová

Marta Balejová (*8. 5. 1953), zpěvačka a textařka, jedna z nejvýznamnějších českých šansoniérek, zabývajících se tímto specifickým hudebním žánrem, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1972 pod svým rodným příjmením Marta Fuglová.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.