Lidé ve škole

Ve škole pracuje celkem 65 pracovníků. Z tohoto počtu je 55 pedagogických pracovníků a 10 nepedagogických pracovníků. Učitelský sbor je plně kvalifikován, aprobovanost výuky se pohybuje na hranici 97 %. Celkový počet učitelů je dlouhodobě konstantní, což souvisí s neměnným počtem tříd a v podstatě stabilním počtem žáků osmiletého i čtyřletého studia. Typickým znakem je stabilita a věková vyváženost sboru. Odchody pracovníků souvisejí s mateřskými dovolenými, odchody do starobního důchodu či stěhováním.

Fotografie sboru ze srpna 2017

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.