Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - druhý díl - Literární kavárna

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - druhý díl - Literární kavárna

Ani studenti francouzštiny s aktivitou nezahálejí. A tak již v pondělí 8. 9. zahájily první skupiny z nižšího i vyššího gymnázia další sérii Literárních kaváren s lektorkou paní Danièle Geffroy. Stejně jako v loňské roce budou mít i letos v prvním pololetí možnost objevovat frankofonní literaturu, zlepšovat své čtenářské dovednosti nebo výslovnost. Zážitky z první kavárny přibližuje článek Lukáše Jančíka z 3TA, Terezy Šolcové z 4KA a Anežky Jislové a Alžběty Zavadilové  z 2SA.

Dnes 8. 9. jsme měli jako obvykle hodinu literární kavárny, kde si s francouzskou lektorkou čteme francouzské knížky. Dnes jsme četli knihu “Banta et la tortue qui chante”, což znamená “Banta a želva která zpívala”. Sice jsme většině textu nerozuměli (jako vždy), ale hlavní děj jsme chápali. Po přečtení knihy jsme procvičovali otázky ohledně příběhu z knihy. Překvapilo mě, že jsme své lektorce rozuměli i přes to, že jsme francouzštinu 2 měsíce neslyšeli.
Lukáš Jančík
 
Bonjour! 
Je tady zase škola a s ní i Café littéraire s Madame Danièle Geffroy. Po prázdninách jsou všichni odpočatí a moc se na Café littéraire těšili.
Tentokrát si pro nás Madame Danièle připravila knížku 'L'œil du loup'. Já osobně si myslím, že každou hodinou se sbližujeme s jazykem a učíme se nové fráze. Café littéraire je velmi užitečný projekt. S Madame Danièle si všichni rozumíme (i ve francouzštině :-) ) a když něčemu nerozumíme, ochotně nám vše vysvětlí.
Tereza Šolcová 4KA
 
8. 9. Jsme absolvovali 1. literární kavárnu tohoto roku Opět to byla velmi příjemná hodina plná zábavného francouzského čtení. Tentokrát jsme se zaměřili na vtipnou komiksovou knížku: Monsieur Blaireau et madame Renarde Tedy pan jezevec a paní liška. Byla to velice krásná knížka o liščí a jezevčí rodině. Naučili jsme se z ní spoustu nových slov a během hodiny jsme dokonce procvičovali číslovky. Také jsme dostávali spoustu  různých otázek počínaje otázkou kde jsme byli o prázdninách a konče vyptáváním se na úklid v pokoji. Paní lektorka byla jako obvykle velice milá a hodina nám s ní rychle uběhla.
 
Anežka Jislová, Alžběta Zavadilová 2SA

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!