Gymnázium Běželo proti demenci

Gymnázium Běželo proti demenci

Ve středu 13. zří se v Nymburce konal historicky první ročník Běhu proti demenci. Pořadatelem byla organizace Dementia, spolupořadatelem Městská knihovna Nymburk a výpomoc při přípravách nabídla i naše škola. Prvního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 185 běžců / chodců a řada dalších přispěla na konto Dementie pomocí QR kódu. Na start z naší školy se postavila téměř celá třída sekunda B, dále skupina běžců z kvinty B, sexty A a daších tříd včetně absolventů a našich spolužáků z univerzity 3. věku, která funguje při naší škole. Na trasu vyběhla i celá řada učitelů. O celém průběhu prvního ročníku nás informují studentky sekundy.... 

13. září 2023 se pod hradbami v Nymburce uskutečnil charitativní Běh proti demenci pořádaný organizací Dementia, kde  jste si mohli vyzkoušet různé paměťové aktivity už od 11 hodin, a také si zakoupit výherní losy. Byly zde také stánky hlavních podporovatelů akce, Městské knihovny Nymburk a Domu dětí a mládeže.

My, jakožto sekunda B, jsme se zúčastnili jako tým v rekordním počtu 31 lidí. Garantem běhu byl olympionik Martin Fuksa, se kterým jsme se jako nejpočetnější tým mohli za odměnu vyfotit.  Týden před závodem jsme si vyrobili vlastní týmová trička se znakem gymnázia, abychom byli mezi ostatními závodníky snadno rozpoznatelní. Ve fotokoutku, který byl zdarma přístupný všem, co šli kolem, jsme se s nimi celá třída několikrát vyfotili. Také zde byl i Dofebufetík, s dobrotami na občerstvení, který jako vždy vybrané peníze použil na dobročinné účely, tentokrát pro Dementii, která dobročinný běh pořádala. 

Před samotným startem se konala rozcvička s olympionikem Martinem Fuksou. Přibližně v 17:15 odstartoval Martin Fuksa 4 km dlouhý běh, který vedl z parku přes elektrárenskou lávku na Ostrov, kde závodníci běželi lesními cestičkami a nakonec se vrátili zpět pod hradby.Petr Fuksa, mladší bratr Martina, nakonec předběhl všech 184 účastníků a zaslouženě vyhrál. Celé odpoledne si celá sekunda B velmi užila a už se tešíme na příští ročník a na další charitativní akce!

Agi Cimrmannová a Maki Křížová

 

Díky všem běžcům, chodcům a podporovatelům!

Foto prof.Michal Hrstka

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.